محسن هاشمی: درمسیر خودکفایی دچار افراط نشویم

سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۱
محسن هاشمی: درمسیر خودکفایی دچار افراط نشویم
۱۰ مطلب
ساعت ۱۲:۰۵

نامگذاری معبری به نام " اعظم طالقانی"

اعضای شورای شهر تهران کوچه حافظ در محدوده دولت واقع در منطقه ۳ شهرداری تهران بنام پیشنهادی اعظم طالقانی کنشگر حقوق زنان تغییر نام دادند. 
ساعت ۱۱:۵۲

تذکر 6 عضو شورای شهر تهران درخصوص توقیف روزنامه جهان صنعت

محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تذکر داد: در حالی که قائم مقام وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان دارد که آمار درگذشتگان کرونا میتواند تا دوبرابر آمار اعلامی باشد آیا توقیف و تعطیلی یک روزنامه با اصل آزادی بیان و قانون انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات همخوانی دارد؟

عضو شورای شهر تهران گفت:محتوای این مصاحبه رویکری انتقادی به عملکرد وزارت بهداشت و درمان در خصوص آمار اعلامی مبتلایان و درگذشتگان ناشی از گسترش و اشاعه ویروس کرونا داشت، موضوعی که بارها توسط کارشناسان و دلسوزان نگرانِ سلامت و ایمنی مردم گوشزد شده و به سیاست های اتخاذ شده این وزارتخانه و ستاد موصوف اعتراض کرده بودند و حتی در شورای اسلامی شهر تهران نیز اکثریت اعضا خواهان اعلام آمار تفکیک شده استانی و کلانشهرها برای مقابله دقیق تر و جامع تر با این ویروس شده بودند؛

اما این اعتراضات نه تنها گوش شنوایی پیدا نکرد بلکه متهم به کاسبی از کرونا شدند و حتی توسط نهادهای غیر مرتبط نیز مورد شکایت واقع شده و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.
.
ساعت ۱۱:۵۰

استحکام سازی مخازت نفت غرب پایتخت

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران  در حاشیه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره انفجار بیروت و انتقال انبارهای نفت تهران گفت: این موضوع سالهاست که مطرح است. از زلزله نسبتا بزرگی که در تهران شد و شورای چهارم این موضوع مطرح است و مکاتبات متعددی بین شورای شهر تهران، مجموعه شهرداری، بحران تهران، بحران کشور با وزارت نفت شده است و از آنها خواسته شده که فکر جدی برای این منظور داشته باشند.

بارها جلساتی برگزار شده و آنها به صورتی گفتند که اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم هزینه بالایی دارد. البته استحکاماتی را انجام داده اند که خطر کم شود و هنوز هم این موضوع بین دستگاه های اجرایی و وزارت نفت مطرح است و تقاضا این است که یک طرح جامع برای ذخیره سازی سوخت در تهران نوشته شود و بعد اجرا شود.
ساعت ۱۱:۳۳

نام گذاری خیابانی به نام مهدی بازرگان در تهران

 اعضای شورای شهر تهران خیابان سازمان آب در منطقه 2 و 5 را  در تهران را به نام بازرگان نام گذاری کردند.

بیشتر بخوانید

ساعت ۱۱:۲۷

حسینی میلانی: "طرح تفصیلی کن" تا پایان شورای پنجم محقق شود

سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: باید تلاش شود طرح تفصیلی منطقه کن تا پایان دوره پنجم مدیریت شهری به سرانجام رسیده چراکه ساماندهی آن، نقش کلیدی در حفظ سلامتی مردم منطقه دارد.
 
او پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۵ گفت: تمرکز گزارش‌های ارائه شده از سوی شورایاری‌های منطقه ۵، بر موضوع مسائل ترافیکی و حمل و نقل متمرکز است که نشان از روند افزایش جمعیت در این منطقه است.

وی با بیان اینکه حفظ ظرفیت‌های محیط زیستی منطقه بسیار حیاتی است تا به سرنوشت دیگر مناطق شهری که مشکلات محیط زیستی دارند، گرفتار نشویم، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های مهم منطقه ۵، دره کن و باغات این منطقه است که براساس تحقیقات دانشگاه تهران، گردش مستمر هوا را ایجاد کرده، نقش موثری در تلطیف هوا دارند و فیلتر موثری در کاهش آلودگی هوا است. .
ساعت ۱۱:۰۶

مهم ترین چالش های منطقه 5

در جلسه امروز شورای شهر تهران شورایاری های منطقه 5 گزارشی از چالش های منطقه خود را ارائه کردند.

رابط منطقه 5 با اشاره به مشکلات محلات منطقه ازکندي ساخت ایستگاه هاي مترو خطوط 4 و6 و7،باز پس گیري زمین هاي چمن مصنوعی محلات که در اختیار مدیران محلات است،کمبود آب جهت آبرسانی به فضاهاي سبز منطقه ،عدم دسترسی بزرگراه شهید ستاري جنوب به اتوبان شهید فهمیده غرب،بلاتکلیفی و سردرگمی شهروندان در تقاطع بزرگراه شهید حکیم وبلوار تعاون،عدم نگهداري مناسب فضاي سبز شهرك آپادانا تجمع زباله در قسمت هاي مختلف شهرك آپادانا و... به عنوان مهم ترین چالش های منطقه نام برد.
ساعت ۱۱:۰۰

سهل انگاری پیمانکار و قصور در نظارت عامل ایجاد حادثه پارک لاله

افشین حبیب‌زاده در تذکری به شهردار تهران گفت: عدم رعایت مسائل حفاظت و ایمنی محیط کار و نظارت دقیق و جدی بر آن متاسفانه موجب بروز حادثه تلخ و ناگوار آتش سوزی کلینیک درمانی در منطقه یک شد. پس از آن شاهد بودیم که بخش‌های مختلف نظارتی در گزارش‌های خود بر لزوم برخورد قاطعانه با قصورکنندگان در رعایت مسائل حفاظت ایمنی تاکید کردند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با گذشت چند روز از آن حادثه، گویا حساسیت نسبت به رعایت مسائل ایمنی فروکش کرده که همچنان در سطح شهر تهران شاهد بروز حوادث ناگواری هستیم، گفت: بامداد یکشنبه مورخ ۱۹ مردادماه، پسر نوجوانی که به همراه پدر خود در پارک لاله در حال ورزش کردن بود، به دلیل تکیه به پایه چراغ برق، دچار برق گرفتگی شده و متاسفانه جان خود را از دست داده است که در این خصوص سهل‌انگاری پیمانکار در نگهداشت و قصور در رعایت نکات ایمنی و عدم رسیدگی به موقع به تاسیسات در اختیار و نیز قصور در نظارت ناظر مستقیم فضای سبز و مدیر بوستان در بازدیدهای روزانه مشهود است.
ساعت ۱۰:۵۸

واکنش به فوت یک نوجوان در پارک لاله

زهرا صدراعظم،رییس کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران  با بیان اینکه متاسفانه در شامگاه شنبه 18 مرداد ماه با خبر شدیم که مهدی پسری نوجوان، در پارک لاله دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست می‌دهد،گفت:اینجانب به خانواده ایشان تسلیت عرض کرده  و از درگاه خداوند متعال صبر جمیل خواهانم.

وی با بیان اینکه در سند برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران، شهرداری به عنوان مسئول اصلی حفظ ایمنی در فضاهای عمومی شهر است،تاکید کرد:  شهرداری موظف است به منظور پیشگیری از وقوع حوادث و افزایش ایمنی تردد شهروندان در فضاهای عمومی شهر، ساختار مدیریت ایمنی و بحران و HSE شهر تهران را بازنگری و شیوه‌نامه نظام مدیریت و بازرسی و نظارت بر عملکرد و فعالیت کلیه پیمانکاران را با هدف پیشگیری و کاهش حوادث تدوین کند.

رييس كميسيون سلامت،محيط‌زیست و خدمات شهری شورا شهر تهران گفت : عنوان نماینده مردم   تهران، مجدد از شهردار می خواهم که احکام پیش بینی شده در برنامه پنج ساله سوم در حوزه ایمنی و افزایش تاب آوری شهری به ویژه ماده 89  برنامه را که بر بازنگری در ساختار HSE  شهرداری تهران تاکید دارد، در اولویت توجه و اقدام قرار دهند تا بتوان در آینده از تکرار وقوع حوادث تلخی از این دست جلوگیری کرد.
ساعت ۱۰:۵۴

پیش بینی ۳ هزار میلیارد اوراق مشارکت برای حمل ونقل عمومی

رییس شورای شهر تهران گفت:در بودجه سال 1399 کشور، مبلغ سه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تامین ناوگان حمل ونقل عمومی تهران پیش بینی شده است که امیدواریم با همکاری سازمان شهرداری ها و سازمان برنامه وبودجه هرچه سریعتر فرایند تخصیص این اعتبار انجام شود.

بیشتر بخوانید

آنچه ما در اینجا پوشش می دهیم

دویست و سی امین جلسه شورای شهر تهران دقایقی پیش با سخنان محسن هاشمی آغاز شد.