دویست و بیست و نهمین جلسه شورا شهر تهران/مسئولان کشور باید رسانه های داخلی را تقویت و به آنها اعتماد کنند

يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۴
دویست و بیست و نهمین جلسه شورا شهر تهران/مسئولان کشور باید رسانه های داخلی را تقویت و به آنها اعتماد کنند
۹ مطلب
ساعت ۱۲:۰۸

شرط هاشمی برای ریاست شورا در سال آخر

محسن هاشمی در پایان جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت:۲۸ مرداد یا ۲ شهریور انتخابات هیات رئیسه سال چهارم شورا برگزار می شود؛ نظر سنجی می کنم اگر اعضا از من راضی بودند برای ریاست کاندید می شوم در غیر این صورت بی گدار به آب نمی زنم.
ساعت ۱۲:۰۷

فعالیت تشکل‌های مردم‌نهاد نافی فعالیت تشکل‌های تخصصی نیست

آرش حسینی میلانی،  عضو شورای شهر تاکید کرد: حضور تشکل‌های مردم نهاد ظرفیت مشارکت مردمی در اداره شهر را افزایش می‌دهد و نافی مشارکت و فعالیت گروه‌ها و تشکل های تخصصی نیست.

نایب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها ادامه داد: اگر فعالیتی در بحث خدمات در سطح شهر توسط تشکل‌های مردم‌نهاد انجام می‌شود، در چارچوب مسئولیت اجتماعی آنهاست و به هیچ وجه بحث انتفاع مطرح نیست.

بیشتر بخوانید
ساعت ۱۱:۴۱

تصویب یک فوریت اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت تشكيل شركت مهندسی تأمين تجهيزات ريلی ايران

يك فوريت لايحه شماره 10/405038 مورخ 99/5/4 شهردار  تهران در خصوص « اعطاي مجوز به شهرداري تهران جهت تشكيل شركت مهندسي تأمين تجهيزات ريلي ايران ( متران ) به شماره ثبت 160/9083 مورخ 99/5/4 بررسی شد و با ۱۷ رای به  تصویب رسید.
ساعت ۱۱:۰۸

عضو شورای شهر تهران: موسسات مطبوعاتی مراقبت بیشتری از خبرنگاران خود داشته باشند

محمد جواد حق شناس  در صحن شورای شهر تهران گفت:نکته‌ای که این روزها خیلی نگران‌کننده است مشکلات پیش آمده در حوزه اقتصاد است و کرونا نیز تاثیرات جدی بر آن گذاشته است. 

موسسات خبری این روزها وضعیت بسیار اسفناکی دارند و این وضعیت به خبرنگاران عزیز که در تمام این سال‌ها به عنوان چشم و گوش مردم در سخت‌ترین شرایط بوده‌اند منتقل شده است.

او ادامه داد: خبرنگاری که به عنوان یکی از مشاغل سخت شناخته شده است در کل جهان این وضعیت را دارد  و یکی از آسیب‌پذیرترین شغل‌ها هست. خبرنگار هر لحظه جان و ایمنی خود را در معرض خطر قرار می دهند تا بتوانند صداقت،‌آگاهی و روشنایی را به مردم و جامعه منتقل کنند.

متاسفانه در کشور ما خبرنگار از این بابت وضعیت سخت‌تری دارند گفت: با توجه به خط‌ قرمزهایی که به شکل نانوشته برای کار خبری و خبرنگار تعریف شده است و مشکلاتی که به طور غیرقانونی توسط برخی از نهادهای قدرت برای خبرنگار تعریف شده،‌ وضعیت این عزیزان را با مشکلات بیشتری مواجه کرده است.

بیشتر بخوانید

 
ساعت ۱۰:۲۰

انتقاد دوباره به طرح های ضربتی جمع آوری دستفروشان

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در صحن شورای شهر تهران نسبت به طرح ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصرمحدوده چهار راه ولیعصر تا فاطمی تذکر داد و گفت: به نظر می رسد این طرح با شعار تهران  شهری برای همه سازگار نیست و شهردار نسبت به اجرای چنین طرح هایی نگاه متفاوتی داشته باشد .

بیشتر بخوانید
ساعت ۱۰:۱۸

مجید فراهانی مطرح کرد: ضرورت تدوین و اجرای برنامه تأمین مسکن اجتماعی و حمایتی توسط دولت

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذکری به لزوم تدوین و اجرای برنامه تأمین مسکن اجتماعی و حمایتی توسط دولت بر اساس تکلیف جزء 1 بند چ ماده 80 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه تاکید کرد.

بیشتر بخوانید

ساعت ۱۰:۱۱

سخنگوی شورای شهر: خبرنگاری پر چالش ترین شغل امروز است

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در نطق  پیش از دستور خود که به صورت تصویری از صحن شورا پخش شد گفت: ‌این روزها بسیار گفته و شنیده می‌شود که روزنامه تنهاست. خبرنگار در عُسرت است.

روزنامه نگار در تنگناست و فضای مطبوعات، مِه آلود است! واقعیت این است که مشکلات معیشتی، عدم تثبیت موقعیت شغلی و استرس‏های کاری، خبرنگاری را به یکی از پر‌چالش‌ترین شغل‏های امروزِ ایران تبدیل کرده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تنگناهای سیاسی و اجتماعی، روزنامه‌ها را به حاشیه رانده است؛ از سویی موجب تقویت انحصار شده است و ازدیگر سو، خبررسانیِ مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی را تقویت کرده است.

علی اعطا به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در صحن شورا حضور نداشت .

بیشتر بخوانید
ساعت ۱۰:۰۷

آغاز جلسه شورای شهر تهران /جزییات جلسه هاشمی و قالیباف

پیش از آغاز این جلسه محسن هاشمی در جمع خبرنگاران جزییات جلسه یک ساعته خود با محمد باقر قالیباف را تشریح کرد.

در این دیدار هاشمی در خصوص قوانین حمایتی از حمل و نقل عمومی ،لزوم حمایت و نظارت مجلس از این قوانین سخن گفته است.

لوایح شهری ،درآمدهای پایدار و مدیریت واحد شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفته و قرار بر این شده که جلسات اعضای شورا و مجمع نمایندگان تهران از سر گرفته شود.

بیشتر بخوانید

آنچه ما در اینجا پوشش می دهیم

اولین جلسه شورای شهر تهران پس از دو هفته تعطیلات تابستانه آغاز شد