پوشش زنده ۲۲۶ جلسه شورای شهر تهران / تفاهمنامه پادگان ۰۶ با ارتش منتفی شد

شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۰
پوشش زنده ۲۲۶ جلسه شورای شهر تهران / تفاهمنامه پادگان ۰۶ با ارتش منتفی شد
۹ مطلب
ساعت ۱۰:۴۲

زهرا نژاد بهرام: اجازه کوچکترین تصمیم گیری در سطح محلی داده نمی شود

تهران به عنوان پایتخت کشور با جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر در روز، متراکم ترین شهر ایران به شمار می‌رود، آمارها نشان میدهد قریب به ۵۰ درصد مردم تهران برای حضور در محل کار و ۲۵درصد برای خرید روزانه از منزل خارج میشوند. با توجه به اینکه رعایت فاصله‌اجتماعی به دلیل تراکم بالای جمعیت در پایتخت غیرممکن است، مداخله جدی تر دستگاههای مسئول کاملا احساس می شود.
علی رغم قرار گرفتن بیش از۱۸ استان در وضعیت هشدار قرمز کماکان شرایط به نوعی مدیریت میشود که گویی در شرایط پسا کرونا قرار گرفته ایم و صرفا بر استفاده شهروندان از ماسک به عنوان ابتدایی ترین و ساده ترین راه حل تاکید می شود. حتی اجازه کوچکترین تصمیم گیری در سطح محلی داده نمیشود که این امر با توجه به بحرانی بودن شرایط و لزوم اتخاذ تصمیمات در اسرع وقت، یقینا در بروز جدی بحران بدین شکل موثر بوده است.
ساعت ۱۰:۳۶

محمد جواد حق شناس نسبت به لزوم ممانعت و برخورد قانونی با هرگونه تخلف احتمالی ساختمانی در نهادهای قدرت تذکر داد.

محمد جواد حق شناس نسبت به لزوم ممانعت و برخورد قانونی با هرگونه تخلف احتمالی ساختمانی در نهادهای قدرت تذکر داد.
ساعت ۱۰:۳۳

محسن هاشمی: این طور نیست که تفاهمنامه ۰۶ به طور کلی منتفی شده باشد

این تفاهم ها باید برد برد باشد اگر یک طرف احساس کند تلاش هایش طور دیگر بازتاب داده می شود عقب می نشیند این تفاهمنامه مثل قبل پیگیری نمی شود.
ساعت ۱۰:۲۲

محسن هاشمی در جمع خبرنگاران: در جلسه هم اندیشی پروژه های در اولویت عمرانی بررسی شد

مشکلات حقوقی پروژه مرکز صبا همچنان حل نشده است
ساعت ۱۰:۱۵

حجت نظری عضو شورای شهر تهران نسبت به طولانی شدن مدت سرپرستی برخی از مدیران شهری تذکر داد

حجت نظری عضو شورای شهر تهران نسبت به طولانی شدن مدت سرپرستی برخی از  مدیران شهری  تذکر داد
حجت نظری: بهمن ماه سال گذشته در تذکری خطاب به هیأت تخلفات اداری، خواستار برخورد با مسببین طولانی شدن مدت سرپرستی برخی از مدیران در پست‌های اجرایی شدم و هم‌چنین تذکر دادم برخی از افراد بیش از 6 الی 7 ماه در پست‌های مدیریتی سرپرست هستند.
ساعت ۱۰:۰۹

محسن هاشمی: به گفته شهرداری ارتش به دلیل نگرانی از سرمایه گذاری که می خواهد در این پادگان انجام بدهد از این تفاهم عقب نشسته است!

ساعت ۱۰:۰۶

تفاهمنامه پادگان ۰۶ با ارتش منتفی شد

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در جلسه علنی روز یکشنبه گفت: تفاهمنامه ارتش و شهرداری در خصوص پادگان ۰۶ به دلیل اعتراض اعضای شورا، از سوی ارتش منتفی شد
ساعت ۰۹:۳۱

رییس شورای شهر تهران: دچار خودغافلگیری در برابر کرونا شدیم

رییس شورای شهر تهران: دچار خودغافلگیری در برابر کرونا شدیم
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران گفت: کشورهایی که در مهار اولیه موج اولیه کرونا، از ما عقب تر بودند، با تداوم اقدامات ایمنی ومحدودیت ها توانستند این بیماری را تا حدود زیادی مهار کنند اما ما فریب خوردن از پیروزی اولیه، دچار خودغافلگیری در برابر کرونا شدیم.
به گزارش اسکان نيوز، محسن هاشمی در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران با بیان این که در هفته گذشته، هیات عمومی دیوان عدالت اداری، رای خود را مبنی بر عدم برگزاری دوره آینده انتخابات شورایاری بدون مصوبه مجلس شورای اسلامی صادر کرد گفت: اگرچه پیش از دوره پنجم شورا، سه دوره انتخابات شورایاری بدون مشکل و ابهام قانونی برگزار شده بود اما سازمان بازرسی کل کشور، در آستانه برگزاری دوره چهارم انتخابات شورایاری، این انتخابات را نیازمند مجوز قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی دانسته بود واین موضوع در دوره پنجم نیز پیگیری شد که با تدابیر انجام شده توسط مدیریت شهری، با مصوبه هیات وزیران و همکاری وزارت کشور انتخابات دوره پنجم با موفقیت برگزار شد و پس از حدود یکسال، دادخواست سازمان بازرسی کل کشور، جهت الزام تصویب قانونی انتخابات شورایاری منجر به رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیات وزیران در حال پیگیری گنجاندن شورایاری در اصلاحیه لایحه شوراهاست و شورایعالی استانها در زمان مسئولیت الویری، لایحه قانونی برگزاری انتخابات شورایاری را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده  و با توجه به اینکه مجلس یازدهم تشکیل شده و مسئولان سابق شورا و شهرداری در این مجلس حضور فعالی دارند، انتظار می رود طی فرصت مناسبی که تا سال 1402 و انتخابات دوره آینده شورایاری وجود دارد، فرایند قانونی این لایحه در مجلس شورای اسلامی طی شود تا دوره آینده انتخابات شورایاری با مجوز قانونی برگزار شود که مورد استقبال نهادهای نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور نیز قرار خواهد گرفت.

هاشمی در بخش دیگر سخنانش با بیان این که افزایش قابل توجه میزان تلفات ومبتلایان کرونا، در سطح شهر تهران و دیگر نقاط کشور است که پس از کاهش موفقیت آمیز این بیماری در اردیبهشت ماه، به دوره اوج این بیماری در اسفندماه بازگشته است و موجب نگرانی افکار عمومی شده است گفت: اگر ما بخواهیم فعالیتهای اداری، تجاری وتفریحی در سطح شهر را بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت مسایل ایمنی، عدم افزایش ظرفیت زیرساختهای حمل ونقل عمومی و لغو مراسم ها، آزمون ها و برنامه های غیرضروری انجام دهیم، نتیجه ای غیر از پیک دوباره تلفات کرونا را نباید انتظار داشته باشیم.

کشورهایی که در مهار اولیه موج اولیه کرونا، از ما عقب تر بودند، با تداوم اقدامات ایمنی ومحدودیت ها توانستند این بیماری را تا حدود زیادی مهار کنند اما ما فریب خوردن از پیروزی اولیه، دچار خودغافلگیری در برابر کرونا شدیم.

آنچه ما در اینجا پوشش می دهیم

۲۲۶ جلسه شورای شهر تهران بصورت زنده در سایت اسکان نیوز پوشش داده می‌شود.