جنجال‌های پسا انتصاب / ادامه واکنش‌ها به انتخاب رئیس جدید دیوان محاسبات

يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۳
جنجال‌های پسا انتصاب / ادامه واکنش‌ها به انتخاب رئیس جدید دیوان محاسبات
۲۲ مطلب
ساعت ۰۹:۰۱

عباس عبدی: انتصاب بذرپاش، مصداق فساد ساختاری است

عباس عبدی تحلیل‌گر  و فعال سیاسی نوشت : برخی از طرفداران سیستم معتقد نیستند که فساد در ایران نظام‌مند و ساختاری است.

برای رد این عقیده و تایید ساختاری بودن فساد شواهدی را می‌توان ارائه کرد ولی نحوه برخورد این مجلس انقلابی در انتصاب رییس دیوان محاسبات و افتضاحات بعدی آن که هر روز گسترده‌تر می‌شود بهترین شاهد در تایید ساختاری بودن فساد است.

ساختاری که نتواند چنین انتصابی که تشت رسوایی ان از بام افتاده را اصلاح کند قادر به انجام هیچ اقدام موثری برای مبارزه با فساد نخواهد بود.

 در واقع از نظر سیستم و مجلس اینها فساد نیست که با آن برخورد کنند.

بنابر این مشکل یک درجه بالاتر از فساد ساختاری است. جای فساد و صلاح عوض شده است.

ساعت ۱۶:۵۵

مجلس به سوابق بذرپاش اعتنایی ندارد؛ و اصرار دارد بذرپاش به‌درستی رئيس دیوان محاسبات شده است

حمیدرضا حاجی‌ بابایی، رئیس‌ کمیسیون برنامه‌ و‌ بودجه مجلس در نامه‌ای به باقر قالیباف، رئيس‌ مجلس، برای بررسی دوباره انتخاب مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور، دو جلسه در این کمیسیون برگزار شده و این کمیسیون فرآیند انتخاب او را «درست» می‌داند.

 پس‌ از اینکه نمایندگان مجلس، مهرداد بذرپاش را برای ریاست بر دیوان محاسبات، بازوی نظارتی مجلس، برگزیدند؛ افزون‌ بر انتقاد از کمبودها و تردیدها در سوابق شغلی او (برخلاف قانون)، اخیرا موج انتقاد از شیوه تنظیم پایان‌ نامه او در دانشگاه شریف،‌ بالا گرفته است. 
ساعت ۱۰:۳۴

بیانیه شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف درخصوص شبهات گواهی نامه بذرپاش

شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به شبهات گواهی نامه صادر شده از یکی از پژوهشکده های منتسب به این دانشگاه برای بذرپاش، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است؛

شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف لازم می داند که در باره آنچه که این روزها در رسانه ها و هم چنین فضای مجازی در ارتباط با این دانشگاه و گواهی نامه صادر شده از یکی از پژوهشکده های منتسب به دانشگاه مطرح شده  توضیحاتی را به حضور همکاران دانشگاهی، دانشجویان، اصحاب رسانه ها و هم چنین نهادهای قانونی و اجرایی کشور ارائه کند.  

1 - سنت دیرپای دانشگاه صنعتی شریف همواره دوری از عرصه رقابت های سیاسی و در عوض تمرکز بر تربیت جوانان در عرصه های علوم و مهندسی برای پیشرفت کشور بوده است. بنابر همین سنت،  دانشگاه صنعتی شریف مفتخر است که  همواره نهایت دقت را در اعطای مدارک تحصیلی  و هم چنین در استخدام اعضای هیئت علمی خود به کار برده است.  این سنت که متکی به تلاش های چندین نسل از استادان این دانشگاه است، تا کنون حافظ اعتبار این دانشگاه  و به تبع آن  موجب اعتلای آموزش عالی کشور بوده و از این به بعد نیز استادان این دانشگاه نهایت همت خود را برای احترام به این سنت و حفظ آن  به کار خواهند برد.

2- مجموعه های آموزشی، پژوهشی و فناوری که بعضا نام شریف را نیز همراه خود دارند،  پس از مدت طولانی و حصول ملاک های کیفی دقیق، ممکن است وابستگی رسمی به دانشگاه صنعتی شریف پیدا کنند و تنها پس از طی این مرحله است که مدارک تحصیلی یا اجرایی این مجموعه ها توسط دانشگاه نیز به رسمیت شناخته می شود.  بدیهی است هر نوع مدرکی دایر بر فعالیت افراد در این نوع مجموعه ها در سالهای دور که زیر مجموعه رسمی دانشگاه نبوده اند،  به معنای وابستگی این مجموعه ها و این افراد به دانشگاه صنعتی شریف نیست.

3- علیرغم تغییرات ناگزیر در عرصه سیاسی کشور که بعضا منجر به صدور احکام غیرقانونی  برای عضویت افرادی در هیئت امنای آن توسط مقامات سیاسی شده است، دانشگاه صنعتی شریف این افتخار را داشته است که همواره جلسات هیئت امنای آن تنها با حضور اعضای قانونی و مقامات برجسته علمی و فرهنگی کشور تشکیل شده است.

در پایان لازم می دانیم تاکید کنیم که همکاران ما در این دانشگاه ضمن داشتن سلایق گوناگون همگی در یک امر هم نظرند و آن اینکه برای پیشرفت و اعتلای کشور احترام به ملاک های دقیق علمی و حرفه ای در همه فعالیت های دانشگاه یک اصل اساسی و خدشه ناپذیر است.


شورای صنفی استادان دانشگاه صنعتی شریف
ساعت ۱۹:۲۶

"نئواصولگرایی" از حرف تا عملصادق زیبا کلام در واکنش به انتصاب بذرپاش به عنوان رییس دیوان محاسبات نوشت: انتصابات مجلس انقلابی یازدهم، بیش از هر چیز دیگری معانی "نئواصولگرایی"و مدیریت جهادی را به نمایش گذارد.

یکی از ویژگیهای سیاسی اجتماعی جامعه ما رواج شعارهای پرطمطراق و انقلابی اما در عالم واقعیت پوک و توخالی است. به عنوان مثال شعارهای انقلابی که چندسالی می‌شود از سوی تندروها داده می‌شود همچون مدیریت جهادی، جوانگرایی، عدالتخواهی، مبارزه با اشرافیت، مبارزه با فساد، تحول‌خواهی، پاکدستی، مدیریت‌انقلابی، تکیه برمنابع داخلی،مقاومت دربرابر سازش...و امثالهم  که تندروها به نام "نئواصولگرایی" چندسالی است بعنوان نسخه برون رفت از وضعیت نابسامان فعلی حاکم بر کشور مطرح می‌کنند.

انتصابات مجلس یازدهم اگر هیچ فایده دیگری برای کشور نداشت، دست کم معنی و مفهوم شعارهای انقلابی "نئواصولگراها" و "نئواصولگرایی" را درعمل به نمایش گذارد.

 
ساعت ۱۲:۲۰

هیات رییسه و کمیسیون بودجه برای انتصاب بذرپاش تخلف کردند

الیاس نادران نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به محمد باقرقالیباف در خصوص فرایند انتخاب بذرپاش و تخلفات صورت گرفته ادله‌ای را مطرح کرد

آقای محمد قالیباف رئیس مجلس در جلسه تودیع و معارفه روسای دیوان محاسبات و طی توئیتی اعلام کرد که فرایند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات قانونی بود. در این یادداشت به این فرایند قانونی میپردازیم. ملاک در این مورد قانون آئین نامه داخلی مجلس است.

 بیشتر بخوانید

ساعت ۱۸:۵۸

آقای‌قالیباف، چیزی نگذشته فقط پنهان مانده است

کامبیز نوروزی حقوقدان در یادداشتی نوشت: محمدباقر قالیباف در مراسم معارفۀ مهردادبذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات گفته است "هر چه بود گذشت از امروز عمل شما مهم است.

مردم براساس عمل شما قضاوت می‌کنند ."  چه چیزی گذشت آقای قالیباف ؟ مگر  به این سادگی  می گذرد . آینده بر گذشته استوار می شود . آن گذشته آینده اش هم قابل پیش بینی است .

اول به این همه پرسش های جدی و اساسی در مورد سوابق ادعایی بذرپاش که به مجلس اعلام کرده است، مثل  عضویت هیأت امنای داشنگاه صنعتی شریف، همکاری با یک مؤسسۀ پژوهشی، انتشار مقاله در مجله ای خارجی که دیگر چاپ نمی شود، رابطۀ سوابق تحصیلی و شعلی ایشان با منصبی مهم و تخصصی مثل ریاست دیوان محاسبات و.... پاسخ داده شود، بعد بگوئید که هرچه بود گذشت ..... به این همه سؤالهای کارشناسی که از سوی افرادی با گرایش های مختلف سیاسی و غیرسیاسی مطرح شده است، بی اعتنای محض کردید .هیچ چیز نگذشته است.

پرسش ها باقی اند. فقط از پاسخ گریخته اید . هه چیز رامکتوم گذاشته اید. مثل انبوه پرسش ها در مورد سابقه مدیریت قالیباف در شهرداری تهران .... 
ساعت ۱۸:۴۴

ژست قانون‌مداری بذرپاش

مهرداد بذرپاش، رییس جانمایی شده دیوان محاسبات در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید این دیوان گفته است: ملاک قانون است، اینگونه نیست که هر جریان سیاسی یک ظرفیت رسانه ای اطراف خود راه بیندازد.

او افزوده: با من کار سیاسی کردند، اما من در اینجا (دیوان محاسبات) کار سیاسی نخواهم کرد؛ نظارت بسیار سختگیرانه و بر مبنای قانون خواهد بود. چون مال بیت المال است، شوخی ندارد، برای هر قرانش باید پاسخگو باشیم.

فیلم

 
ساعت ۱۳:۵۹

اصولگراها از مردم بی‌نیازند !

با وجود شبهات و اعتراضات نسبت به مدرک و رزومه مهرداد بذرپاش، رئیس تازه انتخاب شده دیوان محاسبات و تقاضا برخی فعالان رسانه‌ای و سیاسی برای برکناری وی، مراسم معارفه وی با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس برگزار شد.

میلاد گودرزی فعال رسانه ای در توییتی نوشته است: هرچی میگذرد این گزاره که «اصولگراها به مردم بی‌نیازند!» بیشتر تأیید میشود!

 چرا باید پاسخگو باشند؟ چرا باید شفافسازی کنند؟ اگه این کارا رو نکنند چه مشکلی برای‌شون پیش می آید؟

 به رأی مردم نیاز دارند؟ نه الزاماً. شب انتخابات‌ها همیشه یه جمعیتی هستند که تحت هر شرایطی به آنها رأی میدهند ... 
ساعت ۱۰:۱۷

هدف ما‎ برکناری بذرپاش است نه صرفا لغو مراسم تودیع معارفه

عطاالله حافظی فعال سیاسی در واکنش به برگزاری مراسم تودیع و معارفه بذرپاش برخلاف انتقادها به سوابق کاری وی در توییتی نوشت: ‏هدف ما‎ برکناری بذرپاش است نه صرفا لغو مراسم تودیع معارفه ایشان. پس ادامه می‌دهیم.

او یادآوری کرده: یادمان هست تاجگردون هم در دو مرحله شعبه و کمیسیون رای گرفت اما در نهایت رد شد.

او همچنین گفته که همراهی ‎قالیباف در این تخلف آشکار، دهن کجی به قانون و افکارعمومی ست.


 
ساعت ۱۰:۰۷

دفاع قالیباف و حاج‌بابایی از ریاست بذرپاش بر دیوان‌محاسبات

احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس و عضو  مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی نوشت: دیروز درجلسه با رئیس مجلس، رئیس کمیسیون بودجه، ۲نماینده دیگر و مدیرعامل دیده‌بان، استدلالهایمان را در اعتراض به انتخاب رئیس #دیوان_محاسبات شرح دادیم گفتند فرایند آن انتخاب، قانونی بوده شماهم اعتراض‌تان را ازمسیرقانون پیگیری کنید.

او گفته امروز درجلسه ویژه دیده‌بان دراین باره تصمیم میگیریم. 
ساعت ۱۰:۰۱

مجلس انقلابی به انتقادها از کارنامه شغلی بذرپاش توجه نکرد؛ معارفه بذرپاش برگزار شد

آیین معرفی مهرداد بذرپاش برای ریاست دیوان محاسبات کشور در حال برگزاری است و در عکس عادل آذر، رئیس‌ پیشین این نهاد، باقر قالیباف،‌ رئیس‌مجلس و بذرپاش دیده می‌شوند.

در روزهای گذشته انتشار نامه همکاری با «پژوهشکده سامانه های هوشمند صنعتی شهید رضایی» که مهرداد بذرپاش به عنوان سه سال سابقه کار خود ارائه کرده خبرساز شد. این پژوهشکده اعلام کرد که این نامه اخیر صادر شده است. با این حال در این نامه تاریخ صدور سال ۸۳ نوشته شده است. 
ساعت ۱۳:۲۵

سخنگوی هیات رئیسه مجلس: بررسی مجدد سوابق «بذرپاش» امکان پذیر نیست

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به طرح ابهامات در مورد سوابق و مستندات مهرداد بذرپاش و احتمال بررسی مجدد آن در مجلس گفت: از نظر آیین نامه داخلی مجلس راهی برای بررسی مجدد وجود ندارد.

محمد حسین فرهنگی خبر داده که مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دیوان محاسبات ساعت ۹ صبح فردا (دوشنبه) با حضور رئیس مجلس برگزار می‌شود.

 
ساعت ۱۳:۲۳

توضیحات توییتری بذرپاش درباره سوابق کاری‌اش

رییس جدید دیوان محاسبات کشور با اشاره به ابهامات ایجاد شده در زمینه سوابق اجرایی خود گفت: «هیچ‌یک از فعالیت‌های تشکیلاتی‌ام را به عنوان سابقه‌ی کاری به مجلس ارائه نداده‌ام.»
 
مهرداد بذرپاش در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«شفافیت و صداقت مهمترین لوازم فعالیت در یک نهاد نظارتی مانند دیوان محاسبات است. از روزی که با پیشنهاد جمعی از نمایندگان محترم مجلس برای تصدی مسئولیت دیوان محاسبات برنامه‌ام را تدوین کردم، عهد بستم در این سنگر جدید هم تحت هر شرایطی، التزام به شفافیت و صداقت را سرلوحه فعالیت‌هایم قرار دهم.

در روزهای گذشته به دلیل برخی شیطنت‌های رسانه‌ای، برای بعضی برادران و خواهران عزیزم در بسیج دانشجویی ابهاماتی به وجود آمده است. ‏به صراحت می‌گویم قطعا زیباترین دوران زندگی‌ام در بسیج دانشجویی سپری شده که به آن افتخار می‌کنم. به عزیزان بسیجی و تمامی فعالان جنبش دانشجویی اطمینان می‌دهم هیچ‌یک از فعالیت‌های تشکیلاتی‌ام را به عنوان سابقه‌ی کاری به مجلس ارائه نداده‌ام. ‏

بنده از سال ۷۹ تا نیمه ۸۲ در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف مشغول به کار بوده و افتخار همکاری با شهید مصطفی احمدی روشن را داشتم. من هم مانند دوستان بااخلاصم معتقدم هرگونه چشمداشت مالی یا سیاسی به فعالیت دانشجویی، آفت بزرگی برای تشکل‌هاست و باید از بروز چنین نگاه‌هایی جلوگیری کرد.

روحیه‌ی مطالبه‌گرانه و نگاه ریزبینانه‌ی دوستان عزیزم را می‌ستایم و صمیمانه از آنها درخواست می‌کنم با همین روحیه و نگاه، عملکرد ⁧‫دیوان محاسبات‬⁩ را رصد کرده و با نقدهای صریح و بدون تعارف خود، برادر کوچکشان را در آواربرداری از معضلات اقتصادی و بودجه‌ای و تقویت ظرفیت‌های آن، یاری کنند.»
ساعت ۱۳:۲۲

ماجرای جنجالی نامه بذرپاش؛ آیا سابقه فعالیت مشاور سابق احمدی نژاد جعلی است؟

ماجرای نامه اشتغال به کار مهرداد بذرپاش (رئیس دیوان محاسبات) باعث شده پرونده او بیش از پیش پیچیده و جنجالی شود. درحالیکه موافقان بر سابقه اجرایی او تاکید دارند مخالفان او را به جعل سند متهم می کنند.
 
برخی مستندات ارائه شده در شبکه های اجتماعی شائبه های جدیدی را در ارتباط با گواهی اشتغال به کار او طرح کرده است. مانند اینکه او قاعدتا نمی توانسته در دوران دانشجویی معاون تمام وقت آن مرکز باشد؛ چرا که یکی از شرایط احراز ۲۰ سال سابقه کار برای پست ریاست دیوان محاسبات، کار تمام وقت با رابطه استخدامی و پرداخت حق بیمه کامل است.

با توجه به اینکه سه موسسه پژوهشی به نام شهید رضایی وجود دارد، این سوال پیش آمده که او از کدام یک از اینها گواهی اشتغال به کار گرفته است؛ درحالی که برخی اسناد حاکی از این است که تاریخ احداث یکی از این سه پژوهشکده بعد از تاریخ اعلام شده در صدور گواهی اشتغال به کار بذرپاش است و فقط یکی از آنها سال ۷۸ تاسیس شده است.

گواهی ای که بذرپاش ارائه کرده، لوگوی موسسه ای را دارد که سال ۷۸ تاسیس شده اما نشانی پایین نامه گواهی متعلق به موسسه ای است که سال ۹۲ تاسیس شده است! اما الهام اکبری، استاد دانشگاه و همسر احمد نادری، نماینده تهران که این گواهی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده گفته که مجلس به عنوان یک نهاد قانونی اصالت این مدرک را تایید کرده است، این درحالی است که خود بذرپاش هم در توییترش گفته که از سال ۷۹ تا نیمه ۸۲ در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف مشغول به کار بوده است.

ساعت ۱۳:۲۰

واکنش پژوهشکده شهید رضایی به حواشی گواهی اشتغال به کار بذرپاش

پژوهشکده دانشگاه شریف اذعان کرد نامه صادره شده برای ‎بذرپاش از سربرگ‌های جدید است و این یعنی تاریخ صدور نامه جعلی است‌.

پژوهشکده شهید رضایی وابسته به دانشگاه صنعتی شریف در واکنش به حواشی گواهی اشتغال به کار بذرپاش توضیحی برای رسانه ها ارسال کرده که در آن آمده است:

برخی موسساتی که مدارک ثبتی آنها در فضای مجازی بعضا مورد استناد قرار گرفته، هویت های حقوقی دیگری هستند که مهروموم های آن بعدا شکل گرفته و واضحا تاریخ تاسیس آنها ارتباطی با آغاز فعالیت این پژوهشکده ندارد.

درخواست صدور گواهی همکاری، یکی از حقوق قطعی افراد است که در صورت تایید فعالیت هر فرد از سوی مسئولان وقت، پژوهشکده موظف است مطابق اسناد و شواهد موجود نسبت به صدور آن اقدام کند. در فقره مذکور نیز بنا به درخواست جناب آقای مهرداد بذرپاش جهت صدور گواهی همکاری، مفاد این گواهی در سربرگ فعلی پژوهشکده با توجه به شواهد و تایید ریاست وقت پژوهشکده، آقای مهندس منصور رحیمی مبنی بر همکاری ایشان از تاریخ ۷۹ تا ۸۲، با امضای ایشان صادر شده و در اختیار آقای بذرپاش قرار گرفته است.

اقتضای عملی حجم گسترده ای از فعالیت های پژوهشی در مدت حدود دو دهه، شکل گیری طیف وسیعی از همکاران با سلایق متنوع است که در دوره های مختلف حول اهداف فنی و پژوهشی با این مجموعه همکاری داشته اند؛ بنابراین پژوهشکده شهید رضایی هر گونه ارتباط کنش های سیاسی همکاران سابق خود با فعالیت های این پژوهشکده را قویا رد کرده و بر حفظ هویت پژوهشی و غیرسیاسی خویش تاکید می کند.

ساعت ۱۱:۵۳

حمایت از انتخاب "جوان انقلابی بسیجی"

محمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، ۳۱ تیر در پاسخ به احمد توکلی این مسئله که او در زمانی که کمر مردم زیر فشارهای اقتصادی، تورم، گرانی و بی‌عدالتی خم شده "علیه یک مسئله داخلی مجلس" موضع‌گیری کرده را سوال‌برانگیز خواند.

او در نامه‌ای به احمد توکلی نوشت: «اکنون جای بسی تعجب است که جنابعالی در ابتدای گام دوم انقلاب که بر پایه‌ی جوانگرایی تبیین شده است، علیه یک جوان انقلابی، بسیجی، نخبه و فرزند شهید بیانیه صادر کنید و کار ارزشمند مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه را تخطئه نمایید.»

اشاره میرتاج‌الدینی به "بیانیه گام دوم انقلاب" است که، رهبر انقلاب، بهمن ۹۷ و در چهلمین سالروز انقلاب اسلامی صادر کرد. آیت الله خامنه‌ای در این ارتباط بر ضرورت پر کردن فاصله میان بایدها و واقعیت‌ها "با حضور نسل جوان مؤمن و دانا و پُرانگیزه" تاکید کرده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به ایرادهایی که توکلی و دیگران درباره سابقه کاری بذرپاش و عدم تخصص او مطرح کرده‌اند پاسخ روشنی نداده و فقط تاکید کرده که کمیته دیوان محاسبات و این کمیسیون پس از چند جلسه بررسی و "احراز شرایط" منتخبان، به معرفی آنها پرداخته‌اند.


 
ساعت ۱۱:۴۸

سهم "پایداریچی‌ها" از ریاست قالیباف؟

 بسیاری معتقدند توافق بر سر ریاست قالیباف بر مجلس، حاصل زد و بندهای گروه‌های مختلف با او در ازای در دست گرفتن پست‌های کلیدی مانند ریاست دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس بوده است.

محمد مهاجری، فعال سیاسی و رسانه‌ای اصولگرا، در پیامی توئیتری انتخاب بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات را "شبهه‌ناک" و "سهم پایداریچی‌ها" خوانده و نوشته است، با این کار شأن مجلس یازدهم باز هم پائین‌تر آمد.

او احتمال می‌دهد ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس نیز "سهم دادن" به علیرضا زاکانی، از اصولگرایان تندرو و از بنیانگذاران "جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی" باشد و آن را برداشتن گام بلند دیگری برای تنزل جایگاه مجلس خوانده است.

ساعت ۱۱:۲۶

احمد توکلی به شدت انتخاب مهرداد بذرپاش را زیر سوال برد

احمدتوکلی، فعال سیاسی اصولگرا با ارسال نامه‌ای به رییس مجلس یازدهم از وی خواست تا در مورد انتخاب مهرداد بذرپاش بعنوان یکی از نامزدهای ریاست دیوان محاسبات تجدیدنظر کند.

رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت، در این نامه به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، عنوان کرد که مهرداد بذرپاش تحصیلات مرتبط برای ریاست دیوان محاسبات ندارد و از طرف دیگر رئیس این نهاد طبق قوانین باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد، اما آقای بذرپاش درحالی که سابقه‌اش به زحمت به ۱۷ سال می‌رسیده و با «سابقه‌سازی» فرماندهی بسیج دانشجویی را به عنوان سابقه کاری آورده است.


 
ساعت ۱۱:۲۰

بسیج دانشجویی سه دانشگاه خواستار کناره‌گیری بذرپاش شدند

سه نهاد بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی، امیرکبیر و تهران با انتشار بیانیه یا اعتراض در اکانت‌های خود در شبکه‌های اجتماعی به این انتصاب اعتراض کرده و حتی خواستار کناره‌گیری رئیس فعلی دیوان محاسبات از سمت خود به‌واسطه استناد به سابقه فعالیتش در بسیج ذیل سوابق شغلی‌اش شده‌اند.

بیشتر بخوانید 
ساعت ۱۱:۱۳

متهم فساد اقتصادی: منتقدان بذرپاش مفت‌خورند!

هادی رضوی، داماد محمد شریعتمداری،‌ وزیر کار و تهیه‌کننده سریال شهرزاد، که بابت فساد در بانک سرمایه و صندوق رفاه فرهنگیان، به ۲۰سال زندان محکوم ‌شده، منتقدان ریاست مهرداد بذرپاش بر دیوان محاسبات کشور، را «مفت‌خور» خوانده

رضوی پیش‌بینی‌ کرده بذرپاش در انتخابات ۱۴۰۰ گزینه ریاست‌جمهوری است!
 
ساعت ۱۱:۰۷

بذرپاش، با وجود انتقادها، رئيس دیوان محاسبات مجلس شد

مهرداد بذرپاش، مدیرمسوول روزنامه اصول‌گرای وطن‌امروز، از سوی نمایندگان مجلس، به ریاست دیوان محاسبات، نهاد نظارتی مجلس، برگزیده شد.

بذرپاش از میان ۲۲۴نماینده، ۱۵۸رای آورده و رقیب‌اش، لطف‌الله فروزنده ۸۲رای آورد.

 بسیاری مفسران و منتقدان، ازجمله احمدتوکلی، چهره شاخص اصول‌گرایان، از مجلس و هیات رئیسان آن انتقاد می‌کردند، که چرا برخلاف قانون، بذرپاش اصلا برای این کار نامزد شده

 چون بنابر قانون رئيس دیوان محاسبات باید ۲۰سال سابقه کار داشته‌باشد اما بذرپاش، سابقه شغلی بسیارکم‌تری دارد.

 بذرپاش در دوران دانشجویی، رئیس بسیج دانش‌جویی دانش‌گاه شریف بوده و منتقدان می‌گویند احتمالا مجلس دوران فعالیت دانش‌جویی او در بسیج دانش‌گاه تهران را سابقه شغلی به‌شمار آورده.

 بذرپاش، در دوران احمدی‌نژاد هم برای دوره‌ای به مدیرعاملی سایپا رسید که کارنامه مدیریتی او در سایپا هم با انتقاد جدی روبه‌رو بود.

 دیوان محاسبات، زیر نظر مجلس و بازوی نظارتی آن است و به حساب تمامی نهادهایی که از بودجه عمومی سهم می‌برند رسیدگی می‌کند تا قانون بودجه هر سال دقیق اجرا شده‌باشد.

 

آنچه ما در اینجا پوشش می دهیم

مهرداد بذرپاش، مدیرمسوول روزنامه اصولگرای وطن‌امروز، از سوی نمایندگان مجلس، به ریاست دیوان محاسبات، نهاد نظارتی مجلس، برگزیده شد. منتقدان بذرپاش می‌گویند او تنها با محاسبه سابقه فعالیت‌اش در بسیج‌ دانش‌جویی دانش‌گاه تهران توانسته شرط ۲۰سال سابقه شغلی برای ریاست دیوان محاسبات مجلس را جور کند.