آغاز جلسه شورای شهر تهران / بررسی انتخابات هیات رییسه / انصراف بهاره آروین از حضور در ترکیب هیات رییسه

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۱
آغاز جلسه شورای شهر تهران / بررسی انتخابات هیات رییسه / انصراف بهاره آروین از حضور در ترکیب هیات رییسه
۹ مطلب
ساعت ۱۳:۰۰

طرح ترافیک از اول شهریور اجرایی می‌شود

پیروز حناچی، شهردار تهران در پایان جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز تفریغ بودجه ۹۷ تصویب شد. بحث مشروط جدی نبود.

برخی اطلاعات را مثلا دستمزد را ده درصد گرفتیم شورای عالی کار بیشتر در نظر گرفته بود. که اختلاف طبیعی است.

او درباره اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: قرار بود تا اخر مرداد اجرا نشود بعد اجرا می شود .شورای ترافیک تصویب کرده است و از اول شهریور طرح ترافیک اجرا می شود نیازی به تصویب ستاد کرونا نیست.


 
ساعت ۱۱:۵۰

شهردار تهران: کم‌ترین عدم انضباط مالی را داشتیم

پیروز حناچی، شهردار تهران در جریان بررسی تفریغ بودجه سال ۹۷ گفت : ۷۰ درصد بودجه شهرداری در شرکت ها هزینه می شود. انضباط مالی شرکت ها تاثیر مستقیمی در تفریغ بودجه شهر داری دارد این نقطه را هدف قرار داده ایم و امسال می توانم گزارش دهم ۸۵ درصد شورای سازمان ها تشکیل شده که شامل ۳۷واحد است.

هنوز ۷ شرکت انجمن هایشان برگزار نشده که شامل ۱۵ درصد است و سازمان و شرکت هایی که موفق به کسب  نظر مکتوب شدند ۳۴ درصد هستند و ۹۰ درصد  شرکت ها نیز موفق شدند عملکرد مطلوب و مکتوب داشته باشند.

او ادامه داد:در خصوص وضع بودجه ۹۸ از کار مشترک و تلاش اعضای شورا تشکر می کنیم که باعث شد کمترین عدم انضباط مالی را داشته باشیم.

حناچی گفت: در سال ۹۷ بودجه مصوب   در شهرداری معادل ۱۷ هزار و ۴۲۹ میلیارد تومان بوده که پس از طی سال مالی ۹۷ در نهایت۱۶ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان عملکرد در بخش مصارف و هزینه ها نشان دهنده ۹۴ درصدی تحقق بودجه است.


 
ساعت ۱۱:۴۲

گزارش تفریغ بودجه ذکر مصیب نیست باید انحرافات را اصلاح کنیم

مرتضی الویری رییس کمیسون برنامه وبودجه شورای شهر تهران درجریان بررسی تفریغ بودجه سال 97 شهرداری تهران گفت: تفریغ بودجه موافق و مخالف ندارد ،بلکه  تصویری از دخل و خرج شهرداری ارائه می دهد که در این تصویر می شود انحرافات را دید.

وی ادامه داد : ما به خودمان هم باید انتقاد کنیم که این تفریغ دیر به صحن می آمده است
که هاشمی در پاسخ به این انتقاد گفت: در نزدیکی انتخابات هیات رییسه نباید از این حرف های مشکوک زد.

الویری تاکید کرد: جلسه تفریغ جلسه  ذکر مصیبت نیست که همه ما فیض ببریم ما باید براساس این گزارش قدم در راه رفع انحرافات برداریم.
ساعت ۱۰:۵۷

نام گذاری معبری به نام روح الله رجایی

درجلسه امروز شورای شهر تهران  خیابان زرافشان شمالی به نام مدافع سلامت و زرافشان جنوبی به نام زر افشان انتخاب شد.

میدان بی نام در بلوار ازادگان به نام یکی از روزنامه نگاران و حوادث نویسان پیش کسوت کشور به نام عنایت الله گلستانه تغییر پیدا کرد.

میدان بی نام دیگری در سردار جنگل به نام غلامرضا استرکی نامگذاری شد و کوچه تیر به نام شهید علی سالاری.

در ادامه خیابان قائم مقام فراهانی نیز به روح الله رجایی تغییر نام پیدا کرد. رجایی سردبیر روزنامه جام جم بود که در اثر بیماری کرونا جان باخت.

آخرین مصوبه شورا در نامگذاری معابر تغییر نام بوستان نوساز به گل ابریشم بود که به تصویب رسید.
ساعت ۱۰:۵۶

رفیق بازی انتصاب رفیق ما به عنوان معاون شهردار است

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پاسخ به منتقدان و در موافقت این نام گذاری گفت: بحث ما در این نام گذاری رفیق بازی نیست رفیق بازی را می توان در انتصابات دید این که رفیق م  معاون شهردار می شود و این که ما فامیل هایمان را در شهرداری تهران جذب کنیم.

این که یک کوچه 200 متری را به نام گوهری کنیم رفیق بازی نیست. همین دوستان شورا تلاش کردند ایشان در قطعه نام آوران دفن شود. اگر این فرد نام آور است کمال بی انصافی است که چنین نام گذاری انجام نشود.
ساعت ۱۰:۲۴

نام‌گذاری میدانی به نام حوادث نویس قدیمی

اعضای شورای شهر تهران در جریان نام گذاری های معابر؛ نام میدانی بی نام را به نام روزنامه نگار قدیمی عنایت الله گلستانه نام گذاری کردند.

ساعت ۱۰:۰۴

انتقاد از تاخیر در ارائه گزارش های تفریغ بودجه

مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نسبت به تاخیر در ارائه گزارش های تفریغ بودجه انتقاد کرد و گفت: دی ماه هر سال باید لایحه بودجه سال آینده به شورا ارائه شود و اردیبهشت ماه هر سال نیز باید گزارش تفریغ بودجه سال گذشته ارائه شود که این قید زمانی تاکنون رعایت نشده است.

شهردار تهران امروزدر صحن شورای شهر تهران حضور یافت. امروز تفریغ بودجه سال 97 شهرداری تهران بررسی می شود که بر اساس قانون گزارش های حسابرسی باید شهردار حضور داشته باشد.

ساعت ۰۹:۵۴

جزییات جلسه هم اندیشی صبحگاهی شورای شهر تهران

رییس شورای شهر تهران گفت: در جلسه هم اندیشی شورای شهر تهران به موضوع انتخاب هیات رییسه پرداخته شد.

محسن هاشمی در جاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: جلسه قرار بود ساعت 7 و 30 دقیقه برگزار شود اما اعضا دیر آمدند و جلسه با تاخیر برگزار شد و شهردار تهران نیز به دلیل این که موضوع جلسه داخلی بود در این جلسه حضور نداشت.

 وی درپاسخ به این پرسش که آیا کاندیدای ریاست شورا در سال پایانی شورای پنجم خواهد بود گفت: اصولا من خودم کاندید نمی شوم و معمولا اعضا ما را کاندیدا می کنند. اگر اعضا تقاضا کردند در انتخابات هیات رییسه حضور خواهم داشت.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که اگر دوباره رییس شورای شهر تهران شوید چه اولویت هایی را در دستور کار خود قرار می دهید گفت: هر وقت اعضا به این نتیجه رسیدند اعضای هیات رییسه شورای شهر تهران به خوبی وظایف خود عمل کرده اند درباره اگرها حرف می زنم.

بیشتر بخوانید

آنچه ما در اینجا پوشش می دهیم

دویست و سی و یکمین جلسه شورای شهر تهران با حضور 18 عضو آغاز به کار کرد.