روش برخورد با دستفروشان مناسب نیست/ دستفروشان مترو بیشتر از مسافران هستند

يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶ | کد مطلب: ۷۱۲۶
روش برخورد با دستفروشان مناسب نیست/ دستفروشان مترو بیشتر از مسافران هستند
به گزارش اسکان نيوز، هاشمی ضمن اعتراض به برخورد خشن با دستفروشی در خیابان ولیعصر گفت: این صحنه ها، صحنه های ناگواری بود و اتفاقی بد است که نمونه آن زیاد است که تنها یکی از آنها کشف شده است.

رئیس شورا شهر تهران عنوان کرد: طراحی نحوه برخورد و رفتار با دستفروشان باید مجدد بررسی شود و باید دید قانون به چه مواردی تأکید کرده است.

هاشمی به زمان حضورش در مترو تهران اشاره کرد و گفت:در آن زمان پدیده دستفروشی در مترو تازه آغاز شده بود که به دلیل این که با آن برخورد نشد، روز به روز گسترش یافت و حالا می بینیم تعداد آن ها از تعداد مسافران بیشتر شده است،بعلاوه این روش برخورد مناسب نبوده هرچند که خوشبختانه در این رابطه شهردار و دادستان با خاطیان برخورد کردند و این نشان می دهد که کسی با این رفتارها موافق نیست.

او جلسه امروز شورای شهر تهران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امروز یکی از جلسات آرام و مفید شورا بود که به موضوع مهم شهرسازی پرداخت، گزارشاتی که رئیس کمیسیون شهرسازی در خصوص بارگذاری های خارج از طرح جامع دادند، تفصیلی بودند. همچنین نیازهای هفت گانه در شهر تهران، پارکینگ سازی، فضای سبز و غیره نیز در این گزارش به خوبی دیده شده بود.

هاشمی با اشاره به طرح دیگر مصوب در این جلسه خاطرنشان کرد: قرار است تا ۳ الی ۵ ماه آینده، آمار دقیقی از میزانی که از طرح جامع و تفصیلی عدول شده، به شورا ارائه شده تا براساس این گزارش طرح تفصیلی مورد بازنگری قرار گیرد.