طراحی هتلی مدور که دارای ردپا زمان است

شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴ | کد مطلب: ۳۹۰۶۹
طراحی هتلی مدور که دارای ردپا زمان است
هتل دانگفنگیون در استان یوننان چین قرار دارد که که توسط هنرمند مشهور Luo Xu بر اساس مفهوم طراحی «ریاضت، سادگی و اصالت» طراحی شده است و تصویری گرد، پایدار و ساده را نشان می‌دهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع به نظر می‌رسد این ساختمان دارای ردپای زمان است که توسط یک جفت دست بزرگ و خشن ورزیده شده است؛ بی سر و صدا روی خاک سرخ دراز می‌کشد و حالتی باشکوه را نشان می‌دهد. با نزدیک شدن به طراحی داخلی، CCD از عبارات طراحی «مدرن شده» یا «صنعتی» استفاده نکرد. در عوض، تیم اجرایی از بافت فرهنگی محلی الهام گرفت و از زبان‌های ساده برای ادغام فضا در طبیعت استفاده کرد.

ورودی این هتل کاسه‌ای شکل است که یک دهانه حکاکی‌شده با نور طبیعی را در خود جای داده و پژواک‌های دلنشینی ایجاد می‌کند. با سرازیر شدن نور طبیعی روز، نور و سایه‌های پویا آزادانه در فضا حرکت می‌کنند و روی دیوار محفظه منحنی قرار می‌گیرند که مانند سطح آب موج‌دار به نظر می‌رسد و تخیل بی‌نهایت را برمی‌انگیزد. همچنین ریتم‌های متفاوت نور و سایه‌ها همراه با تجربیات حسی شگفت‌انگیز و جزئیات دقیق، حس تشریفاتی را برای استقبال از میهمانان ایجاد می‌کند.


 
با در نظر گرفتن ویژگی پروژه به عنوان یک هتل تفریحی، تیم طراحی عمدتا از نورپردازی سطح پایین برای ایجاد فضای نورانی راحت، طبیعی و گرم استفاده کرد. در مقابل، نورپردازی برای آثار هنری، تابلوها و میزها برای ایجاد نکات برجسته بصری برجسته می‌شود. بر اساس اصل «کمتر، بیشتر است»، نور مستقیم سقف کاهش می‌یابد تا از تابش خیره‌کننده جلوگیری شود.

فضای ورودی کاسه مانند و تاسیسات نورپردازی مدرن، عناصر فرهنگی محلی بیشتری را برای برجسته کردن ویژگی‌های منحصر به‌فرد هتل ترکیب می‌کند. برخورد نور با مواد طبیعی مانند آجرهای قرمز، خاک کوبیده شده و رنگ با بافت کاهی، حضور یکدیگر را برجسته می‌کند. نوارهای روشنایی دیوار که در نزدیکی کف نصب شده، حال و هوای نرم، برازنده و موثری ایجاد می‌کند که کاملا با فضا در تعامل است. وسایل روشنایی آینه‌ای مشکی بدون قاب به صورت مخفی نصب می‌شوند و یک جشن بصری ایجاد می‌کنند که در آن نور و سایه، مواد و فضا به خوبی با هم ترکیب شده‌اند.