دکور فضا با تحریف واقعیت، حتی برای یک لحظه

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳ | کد مطلب: ۳۹۰۵۳
دکور فضا با تحریف واقعیت، حتی برای یک لحظه
موضوعات توهم، غافلگیری و نخستین برداشت، موضوعات اصلی در فضای داخلی هستند که به آژانس بازاریابی بین‌المللی «Ogilvy» اختصاص داده شده است. هدف در اینجا ایجاد یک تصور اولیه گمراه‌کننده، یک توهم و تحریف واقعیت، حتی برای یک لحظه است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: پس از باز کردن درب اداری که ظاهر معمولی دارد، بازدیدکننده با یک درگاه ورودی چشمگیر که از عناصر پف‌کرده تشکیل شده است، استقبال می‌کند که نخستین تصور را از پلاستیک تشکیل می‌دهد. پس از باز کردن دری که ظاهر معمولی دارد، شخص به فضایی کاملاًمتفاوت از آنچه انتظار می‌رود، هدایت می شود. عناصر پف‌کرده، موقتی و نرم به نظر می‌رسند. اما وقتی آن‌ها را لمس می‌کنید، متوجه می‌شوید که جامد و سرد هستند و از فلز براق ساخته شده‌اند.

این تازه شروع کار است؛ موارد بیشتری از تعجب و برداشت‌های غیرمنتظره دنبال می‌شود. از بیرون، یک اتاق جلسه با ظاهر سرد ساخته‌شده از فلز نقره‌ای-سفید در واقع در داخل نرم و روشن است. نمای بیرونی یک اتاق جلسه دیگر چوبی است، اما از داخل به رنگ سیاه سوخته در می‌آید، متریال استفاده شده یکسان است، اما ساختار و رنگ آن به شدت تغییر می‌کند.به نظر می‌رسد که فضای سالن، که معمولا انتظار داریم نرم و راحت باشد، دارای مبلمان از جنس استیل ضد زنگ است. این یک تضاد عالی با ایده فضای سالن است. اما وقتی مبلمان را لمس کردید و امتحان کردید، متوجه می‌شوید که فولاد ضد زنگ یک توهم است.

این فضای داخلی سعی نمی‌کند مانع از هدف اصلی دفتر که تسهیل کار تولیدی به معنای سنتی است، شود. فضاهای دارای عناصر مسلط و روشن ایزوله هستند، بنابراین در محیط کار مولد تداخلی ایجاد نمی‌کنند و به همین دلیل می‌توان گفت که توجه زیادی به ارگونومی کار نیز داده شده است.

هر منطقه کاربردی دارای پارچه و رنگ‌های خاص خود است، بنابراین شخصیت‌های فردی متمایز را در هر یک از آن‌ها ایجاد می‌کند. مواد سرد مانند بتن، فولاد ضد زنگ، قلع گالوانیزه با مواد نرم و گرم مطابقت دارند.