وزارت ورزش: جلسه با «شاخ‌های اینستاگرام» ارتباطی به ما ندارد

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۶ | کد مطلب: ۳۹۰۴۴

پس از حواشی این جلسه وزارت ورزش بیانیه داده که در آن به وظایف این مجمع اشاره کرده و نوشته این مجمع چون مکان ندارد، در سالن جلسات ساختمان شماره دو برگزار کرده و این مجمع «از سال‌ها قبل» جلساتشان را در وزارت ورزش برگزار می‌کردند. این درحالیست که مجمع مذکور سال ۹۳، زیر نظر وزارت ورزش و جوانان راه‌اندازی شده است!

در بیانیه رسمی وزارت ورزش و جوانان آمده که مجمع ملی خیرین ازدواج برای «تبلیغ ازدواج آسان با اقشار مختلف از جمله شماری از بلاگرهای جوان» ارتباط برقرار کرده و «صرفا به علت فقدان مکان مناسب»، این جلسه در سالن جلسات این وزارتخانه برگزار شده است.

این بیانیه همچنین پس از انتقادها از برگزاری این جلسه با حضور زنانی که معمولا آنها را «بدحجاب» می‌نامند، و حضور وحید یامین پور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در این نشست اضافه کرده که او در این برنامه «حضور نداشته و اخبار منتشر شده در این خصوص کذب است».

با این حال وحید یامین‌پور در توییتی به صورت تلویحی از این جلسه حمایت کرده و نوشته است: «این جلسه رو نبودم و از جزئیات مطلع نیستم ولی اعتراف می‌کنم در همین مدت از آخوند تا شل‌حجاب و از قهرمان المپیک تا کارتن‌خواب رو دعوت و باهاشون گفت‌وگو کردم.»

بیانیه وزارت ورزش و جوانان پس از آن صادر می‌شود که ویدئوها و عکس‌هایی از جلسه روز دوشنبه، ۲۱ دی‌ماه، شماری از زنان فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام در وزارت ورزش منتشر شد که از برخی از آنها با عنوان «شاخ‌های اینستاگرامی» نام برده می‌شود.

این زنان جوان با پوشش و آرایشی در جلسه با حضور سه روحانی شرکت کرده‌اند که معمولا گشت‌های کنترل حجاب به خاطر همان‌ها در خیابان به زنان تذکر داده و حتی اقدام به بازداشت آنان می‌کنند.