خانه کوچکی که در هر زاویه‌ای می‌چرخد

سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱ | کد مطلب: ۳۹۰۱۲
خانه کوچکی که در هر زاویه‌ای می‌چرخد
زندگی کوچک همیشه به معنای دست‌کشیدن از لذت‌های یک خانه بزرگتر نیست. خانه اِلسا توسط Olive Nest Tiny Homes، یک نمونه کامل این نظریه است؛ در واقع السا با داشتن یک تاب، گلخانه و ایوان، سبک زندگی دنج و مینیمالیستی را که در مورد خانه‌های کوچک بسیار جذاب است اما لذت داشتن حیاط خلوت را نیز اضافه می‌کند، ارائه می‌دهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: خانه اِلسا که از معماری بومی اسکاندیناوی الهام گرفته است، دارای روکش کشتی از جنس سرو گرم بوده که در تضاد با روکش‌های خاکستری تیره سرد در نمای بیرونی است.

این سازه شامل 323 فوت مربع فضا است و برای انعطاف‌پذیری نهایی و چرخش آسان، بر روی چرخ‌ها ساخته شده است. در داخل، یک قاب A شکل در بالا و پنجره‌های فراوان باعث می‌شود فضای داخلی روشن و جادار باشد. این در حالی است که جزئیات چوبی سبک‌تر و روکش‌های سفید رنگ به تشدید این حس نیز کمک شایانی می‌کند.خانه اِلسا مملو از ذخیره‌سازی مخفی و تکنیک‌های هوشمندانه صرفه‌جویی در فضا مانند میله، میز چرخان و کاناپه بیرون‌کش است. آشپزخانه شامل یک محدوده گاز با اندازه کامل، میزهای کوارتز، یک یخچال بزرگ و تزئینات مدرن است. همچنین اتاق خواب بلند این خانه باعث شده که آن از فضاهای مشترک دور نگه داشته می‌شود و فضای بیشتری را در خانه حفظ می‌کند. همه این ملاحظات به الهام اسکاندیناویایی باز می‌گردد، جایی که عملکرد مهم است و زیبایی‌شناسی با خطوط تمیز و تزئینات کم تعریف می‌شود.

جدا از 323 فوت مربع فضای نشیمن کوچک، خانه اِلسا یک تریلر 85 فوت مربعی با ایوان معلق و چرخشی، پوشیده از آلاچیق و یک گلخانه کوچک به پروژه اضافه می‌کند. پالت رنگ برای این بخش در فضای باز از فضای داخلی تقلید می‌کند و طراحی را یکدست نمایان می‌سازد.