پیشنهاد ساخت شهرهای شناور در دنیای پس از تغییرات اقلیمی

دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰ | کد مطلب: ۳۸۹۹۵
پیشنهاد ساخت شهرهای شناور در دنیای پس از تغییرات اقلیمی
معماران و طراحان معاصر زمان زیادی را صرف تصور اینکه چگونه با تاثیرات احتمالی تغییرات آب و هوایی زندگی خواهیم کرد، صرف می‌کنند؛ برخی از جسورانه‌ترین پاسخ‌ها با روش‌های نوآورانه برای زندگی با آب سروکار دارند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: طراح شاخص، جاستینیان خو، از افکار خود در مورد این موضوع برای کسب مقام دوم در مسابقه Redesign the World استفاده کرد. این مسابقه که توسط نرم‌افزار تجسم معماری Twinmotion حمایت می‌شود، از طراحان می‌خواهد که درباره عملکرد کل سیاره تجدیدنظر کنند.

این طراح و معمار برجسته، نهنگ را طراحی کرد تا دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم دوباره تصور کند، اما او به‌طور خاص علاقه‌مند به رابطه سازنده‌تری است که می‌توانیم با طبیعت داشته باشیم. او می‌گوید: شهر شناور برای بقای انسان طراحی شده است و از اقیانوس مراقبت می‌کند. در عین حال، این آزادی را برای طبیعت روی زمین فراهم می‌کند تا محیط‌زیست را با حیوانات و حشرات که آزادانه پرسه می‌زنند و با نقش‌های مهمی در اکوسیستم زندگی می‌کنند، احیا کند.این پیشنهاد از خوشه‌هایی از شهرهای شناور تشکیل شده است که مانند غلاف نهنگ در کنار هم قرار گرفته‌اند. با انتقال حیات انسان به این ساختارها، خشکی‌های سیاره می‌توانند به حالت طبیعی خود بازگردند. گیاهان و جانوران می‌توانند مناطقی از سکونت انسان‌ها را بازیابی کنند و همزمان با بازسازی اکوسیستم‌ها، تغییرات آب و هوایی را معکوس کنند.

در همین حال، انسان‌ها یاد می‌گیرند که با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی، بادی و دریا، پایدارتر با محیط‌زیست خود زندگی کنند. یک رژیم غذایی سالم از طریق پرورش ماهی و پرورش سنتی که به فاضلاب تصفیه شده و کمپوست به عنوان کود متکی است، در این پروژه امکان‌پذیر می‌شود. به این ترتیب، غلاف‌ها چرخه‌های زندگی در خشکی را تکرار می‌کنند، در حالی که به ما اجازه می‌دهند مسئولانه‌تر با منابع عمل کنیم. نهنگ همچنین غرایز طبیعی پستانداران را تکرار می‌کند که از یکدیگر محافظت می‌کنند و بچه‌های خود را با هم پرورش می‌دهند.