عکس‌های دراماتیک از فضای داخلی کلیساهای مدرن

يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱ | کد مطلب: ۳۸۹۷۶
عکس‌های دراماتیک از فضای داخلی کلیساهای مدرن
عکاس Thibaud Poirier راه خود را در سراسر اروپا طی کرده است تا از فضای داخلی باورنکردنی کلیساها و معابد عکس بگیرد؛ پویریر در مجموعه فضاهای مقدس خود، 15 عبادتگاه مدرنیستی را از طریق عکس بررسی می‌کند. در هر عکس، او همان ترکیب‌بندی را با دقت حفظ کرده و یک تصویر کامل در مرکز با نقطه کانونی در جلوی منبر را به نمایش درآورده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: به لطف تقارن این رویکرد دقیق در مستندسازی، پیمایش در این مجموعه به بینندگان اجازه می‌دهد تا مقایسه سریع زیبایی‌شناسی هر سازه را انجام دهند. ارتفاع طاق‌ها و طول راهروها ممکن است تغییر کند، اما سایر ویژگی‌ها مانند ردیف‌های بلند نیمکت‌ها و تصاویر روی منبر، تمایل دارند ثابت بمانند.

این سریال همچنین به عنوان جشن نور و ساختار یکپارچه‌ای عمل می‌کند. فضای مقدس این فضاها را می‌توان نتیجه یک نورگیر عالی یا یک طاق چشمگیر دانست. در حالی که ژست‌های معماری به وضوح نقشی را ایفا می‌کنند، پوآر هنگام توصیف ویژگی‌های مشترک این فضاهای داخلی شاعرانه‌تر عمل می‌کند.او توضیح می‌دهد: علی‌رغم تفاوت‌های سبکی زیادشان، نقطه جذب این کلیساها برای چشم انسان نامرئی می‌ماند، اما در درون هر یک از ما می‌لرزد؛ حالت احساسی ایجاد شده در زمان حضور، حس تعلق و اعتقاد به چیزی که در هر کدام از افراد متفاوت است، همگی می‌توانند نگاه ما به این سبک از معماری فضاهای مقدس را متفاوت نمایان سازند.

این مجموعه تحت تاثیر محدودیت‌های سفر ناشی از همه‌گیری کووید-19 قرار گرفته است. Sacred Spaces II بیشتر شامل عکس‌هایی از کلیساهای فرانسه، آلمان و هلند است که عمدتا بین قرن‌های 20 و 21 ساخته شده‌اند. با رفع محدودیت‌ها، پویریر به زودی موارد بیشتری را به مجموعه اضافه خواهد کرد.