آسمان‌خراش وارونه‌ای که می‌تواند به یکی از بلندترین ساختمان‌های نیویورک تبدیل شود

چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲ | کد مطلب: ۳۸۹۲۳
آسمان‌خراش وارونه‌ای که می‌تواند به یکی از بلندترین ساختمان‌های نیویورک تبدیل شود
شهر نیویورک به زودی می‌تواند آسمان‌خراش جدیدی را برای افزودن به افق خود بسازد؛ برج تایید با یک هزار و 663 فوت ارتفاع (498 متر) یکی از بلندترین ساختمان‌های منهتن خواهد بود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این آسمان‌خراش که توسط Adjaye Associates طراحی شده، دارای کنسول‌هایی است که از یک فرم معمولی آسمان‌خراش وارونه شده‌اند. به جای اینکه با یک پایه بزرگتر شروع کنید و با بالارفتن آن جابه جا شوید، Affirmation Tower در قسمت پایه باریک‌ترین است و در هنگام بالا رفتن، از یک طرف بزرگتر می‌شود.

فضای Affirmation Tower،  به نام Site K، در مکان بسیار مطلوبی قرار دارد. یک بلوک دورتر از های‌لاین و هادسون یاردز واقع شده است. فضای K همچنین در مجاورت Javits Center است، یک مرکز همایش عظیم که به خاطر شکل شیشه‌ای گسترده‌اش شناخته شده است.
علاوه بر موقعیت ارزشمند آن، این پروژه به دلیل تاثیر اجتماعی بالقوه آن مهم است. این برج با تبدیل‌شدن به نخستین آسمان‌خراش ساخته‌شده توسط تیمی از معماران، توسعه‌دهندگان و سازندگان سیاهپوست، تاریخ شهر نیویورک را ثبت کرد. همچنین شامل فضای اداری، تئاتر، هتل‌ها، سکوی دیدبانی، تراس‌ها، پیست اسکیت و مقر شعبه NAACP منهتن می‌شود.

نوع ساختار این برج وارونه باعث شده تا بسیاری از معماران و طراحان منتظر چگونگی اجرای آن باشند تا بتوانند به علم این ساخت و اینکه چطور ایستایی و مقاومت آن حفظ می‌شود، پی ببرند. ساختار این برج کاملا با علم ریاضی طراحی شده تا در حین داشتن پایه‌ای باریک و سبک بتواند مقاومت بالایی داشته باشد و حتی برای ایستایی در مقابل زلزله و سایر بلایای طبیعی نیز تعبیه شده باشد.