آپارتمانی با دکوراسیون کلاسیک و مدرن سنت‌پترزبورگ

سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳ | کد مطلب: ۳۸۸۹۱
آپارتمانی با دکوراسیون کلاسیک و مدرن سنت‌پترزبورگ
آپارتمانی در جنوب مسکو که در میان ساختمان‌های اواسط قرن بیستم واقع شده است، اینبار با دکوراسیون و طراحی که تلفیقی از مدرن‌ها و کلاسیک‌های سنت‌پترزبورگ را در خود جای داده، نمایان شده و می‌تواند به خوبی توجه هر مخاطبی با هر نوع سلیقه‌ای را به سوی خود جلب کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: گروه معماری این پروژه در توصیف عملکرد خود در طراحی داخلی این آپارتمان اینگونه توضیح داده‌اند که در ابتدا ما با وظیفه ساختن یک آپارتمان برای دو کودک بسیار پر سر و صدا و فعال و یک زوج متاهل که زمان زیادی را در خارج از روسیه می‌گذرانند، روبه‌رو بودیم. برای آن‌ها مهم بود که فضای اصلی را با یک پنجره گوشه بلند به اتاق‌نشیمن با حداکثر باز بودن فضا، جایی که همه زمان زیادی را با هم می‌گذرانند، و همچنین پخت و پز و تماشای یک فیلم را روی یک صفحه نمایش بزرگ ارائه دهند.

پس از باز کردن درب آپارتمان، خود را در یک راهرو طولانی می‌یابیم که به یک اتاق‌نشیمن ختم می‌شود، از راهرو خود را در تمام محوطه‌های خانه می‌یابیم، به جز حمام اصلی با دری از اتاق خواب. تصمیم گرفته شد که تهویه ساختمان پنهان نشود و سقف نباشد. یک لوله تهویه طلایی از راهرو وارد اتاق نشیمن می‌شود و از آنجا وارد تمام قسمت‌های خانه خواهد شد. لامپ‌ها در لوله ادغام شده‌اند که به ما امکان می‌دهد از سیم‌کشی باز خلاص شویم.واقعیت این است که لوله طبق اصل ساندویچ ساخته شده است. یک کانال هوای نرم مهر و موم شده به پوسته بیرونی فولادی وارد می‌شود. پس‌زمینه خاکستری یکنواخت سقف بتنی، دیوارها و کف چوبی خاکستری با نقاط روشن جزیره آشپزخانه، لکه‌های سیاه زیگزاگی در کف آشپزخانه و کابینت‌های ساخته‌شده از ام دی اف زمردی و نوع رنگ‌آمیزی‌ها در بخش‌های مختلف، تکمیل می‌شود.

فضای داخلی مملو از منابع غیرمنتظره است. یک پنجره بیضی شکل در حمام اصلی و یک پنجره زرد غبارآلود از کلاسیک‌های سنت پترزبورگ، یک تخته سر چوبی زینتی و نرده های مناطق حومه‌ای مسکو. حمام اصلی نیز دارای کاشی‌های سفارشی است، یک پایه سفید ارزان قیمت 200 در 200 میلی‌متری در وسط سوراخ شده و به رنگ آبی آغشته شده تا یک الگوی کاشی جدید ایجاد شود.

دیوارهای سیمانی حمام کودکان با آینه ابری نامنظم و ریل حوله‌ای گرم‌شده سبز سینوسی متضاد است. در حمام کودکان، در طاقچه‌ها کابینت‌های صورتی با کاغذ دیواری‌هایی نصب شده‌اند که روی آن‌ها لامپ‌هایی مختلفی قرار گرفته‌اند.