نقش انتخاب صحیح شومینه در دکوراسیون داخلی

يکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸ | کد مطلب: ۳۸۸۶۴
نقش انتخاب صحیح شومینه در دکوراسیون داخلی
زمستان این‌جاست! در این زمان‌هایی که با همه‌گیری کووید-۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنیم، همه ما باید از لحظه حال و همه دلخوشی‌های کوچکی که به ما احساس خوبی می‌دهند، لذت ببریم. در این میان، هیچ چیز بهتر از این نیست که با یک فنجان چای کنار شومینه بنشینید.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع شومینه در حین آنکه خانه را گرم نگاه می‌دارد، با انتخاب صحیح و درست آن می‌توان جذابیت قابل‌توجهی در دکوراسیون داخلی خانه ایجاد کرد که بسیار منحصر به‌فرد است.

برای انتخاب درست، باید انواع شومینه را بشناسید و بهترین شومینه را پیدا کنید. محبوب‌ترین تِرِندهای شومینه امسال بر زیبایی و عملکرد  مدرن بودن تمرکز دارد. به نظر می‌رسد شومینه‌های باز که در آن می‌توانید شعله‌های آتش را که در حال رقصیدن هستند، از نزدیک تماشا کنید، بسیار ممناسب هستند و گفته می‌شود انرژی اصلی را به خانه می‌آورند.

از آن‌جایی‌که انتخاب سوخت شما برای انتخاب شومینه مهم خواهد بود، از شما دعوت می‌کنیم این سطور را با دقت بخوانید. اگر با یک مدل چوبی کلاسیک روبه رو شدید، وظیفه شما یافتن چوبی است که اتاق را بدون سوزاندن خیلی سریع گرم کند. بهترین گزینه‌های موجود در بازار گزینه‌های مطمئن مانند چوب بلوط یا راش هستند. با این حال، به خاطر داشته باشید که در سال 2022 میلادی یک استاندارد جدید اروپایی به اجرا در خواهد آمد. آستانه‌هایی برای بازده و انتشار ذرات برای کاهش آلودگی تعیین خواهد شد. به طور خلاصه، در عصر مد سازگار با محیط‌زیست، شومینه‌های چوب سوز مورد علاقه ما برای طراحی داخلی با هدف پایداری است.

برعکس، شومینه‌های گازی محدودیت‌های چوبی را که بیشتر اوقات از گاز شهری تامین می‌شود، نادیده می‌گیرند. در واقع رقیب واقعی شومینه هیزمی است. از یک طرف، واقعا جنبه زیبایی‌شناسی شومینه اصیل را دارد. از طرف دیگر، گرمای آنی تولید می‌کند که می‌تواند توسط ترموستات داخلی کنترل شود. به‌طور خلاصه، فقط باید یک دکمه را فشار دهید تا آن را به دلخواه تنظیم کنید. از دیگر مزایای مهم آن، ارزش بسیار خوبی برای پول است و نصب آن بسیار آسان است. علاوه بر این، نیازی به سیستم تخلیه یا جارو کردن یک بار در سال نیست.

در زیر چند نمونه از مدل‌های دیدنی شومینه که می‌توانند جذابیت خاصی به فضای داخلی خانه شما بدهند، به نمایش گذاشته شده که دیدن آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.