ساخت خانه‌ای که در زمین ناپدید می‌شود

شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸ | کد مطلب: ۳۸۸۴۹
ساخت خانه‌ای که در زمین ناپدید می‌شود
Casa Etérea در دامنه‌های ارتفاعات لوس پیکاچوس مکزیک قرار دارد، خانه‌ای آرام خارج از شبکه که زیبایی‌شناسی را با طراحی پایدار خود ترکیب می‌کند. نمای آینه‌ای ساختمان به آن اجازه می‌دهد تا در زمین ناپدید شود و این تصور را ایجاد می‌کند که سازه از خود کوه متولد شده است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: جالب اینجاست که خالق این اثر نه معمار دارای مجوز است و نه طراحی با یک تیم حرفه‌ای خاص. پراشانت آشوکا، نویسنده و طراح که از سنگاپور به مکزیک نقل مکان کرد، این پروژه را بدون تجربه معماری قبلی طراحی کرده و ساخته است.

آشوکا می‌گوید از معمار مشهور مکزیکی لوئیس باراگان که به خاطر «معماری احساسی» شهرت دارد، الهام گرفته است. یک ارتباط واضح بین این دو طراح وجود دارد و آن هم احترام عمیق به زمین و طبیعت است.آشوکا از Casa Etérea برای کشف راه‌های پایدار ساختمان و زندگی استفاده کرد. به طور خاص، او به خانه‌های خارج از شبکه علاقه‌مند بود. آشوکا می‌گوید: من به معماری خودپایه احترام زیادی می‌گذارم، به‌ویژه در زمان بحران آب و هوایی ما، و معتقدم که خانه‌های خارج از شبکه نشان‌دهنده ادغام نهایی ما با محیط هستند. این پروژه خارج از شبکه نیز با پنل‌های خورشیدی و جمع‌آوری آب باران کار می‌کند.

شاین خانه زیست‌محیطی نیز از مصالح ساختمانی که بیشتر در محل جمع‌آوری شده‌اند، ساخته شده است. سنگ‌های آتشفشان خاموش پایه و سازه خانه را تشکیل می‌دهند و برای دیوارها از آجرهای محلی استفاده شده است. به غیر از مناطق با شیشه باز، نمای بیرونی با آینه پوشانده شده است تا مناظر را منعکس کند. NAMUH روی فضای داخلی خانه کار کرد و پالت سنگ گرم، چوب و منسوجات موجود در سراسر خانه را طراحی کرد.