خانه‌ای رنگی با نمای کوهستان

پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶ | کد مطلب: ۳۸۸۱۹
خانه‌ای رنگی با نمای کوهستان
تبدیل بنیادی یک خانه نیمه مستقل ادواردایی به یک خانه خانوادگی رنگارنگ که بالای آن یک صحنه کوهستانی قرار دارد، یک پروژه خارق‌العاده و دیدنی را در شهر لندن انگلستان ایجاد کرده است؛ مواد، شکل‌ها و رنگ‌ها در یکدیگر به‌صورت جذابی تلاقی می‌کنند تا فضاهای بافتی و لمسی بالایی ایجاد نمایند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این خانه نشانه‌های طراحی خود را از منابع متعدد فرهنگ پاپ از جمله ترن هوایی دیزنی‌لند و صحنه‌ای از فیلم قطار اسپات گرفته است. با حرکت در طبقه همکف، از اتاق تاریک جلویی تک‌رنگ تا فضای داخلی پر از نور، خانه به تدریج باز می‌شود.

شیب خانه به سمت باغ است که باعث می‌شود سطح کف پشتی آن یک متر پایین بیاید و آشپزخانه و نهارخوری را با پلان باز جدید به باغ متصل کند. این در حالی است که یک پیکربندی ساده هم از طبقه اول یک اتاق خواب اضافی ایجاد کرده است که بسیار دیدنی‌ست. تمرکز بر باز کردن فضا و استفاده از بافت‌ها و ساختارِ در معرض دید، هدف نهایی نوع طراحی خاص فضاهای داخلی این خانه بوده است.همچنین بافت موجود ساختمان در سراسر آن از نظر حرارتی ارتقا یافته است. روکش‌های آشپزخانه و لنگه بیرونی از تخته‌های خرد شده بازیافتی و رویه بطری‌های شیر، ساخته شده‌اند. خرپاهای برش لیزری در نمای داخلی آن به معماری پیشرفته پروژه رنگ دیگری بخشیده‌اند و در کنار ستون‌های قطبی متمایز، کاشی‌های نشانگر نقشه‌برداری و دیوار آجری نیمه ویران‌شده، یک حس سورئال ایجاد کرده‌اند.

با این حال، در طبقه بالا، سقف راهرو برداشته شده و آن را به یک نورگیر جدید در بالا با استخوان‌های خانه قدیمی حفظ کرده است. همچنین حمام شطرنجی آن به کاشی‌های اصلی موجود در خانه اشاره دارد که این پروژه پاسخی کاملا شخصی به سلیقه و شیوه زندگی خانواده است.