برج مسکونی چینی با مسیر طبیعت دراماتیک

چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱ | کد مطلب: ۳۸۸۱۵
برج مسکونی چینی با مسیر طبیعت دراماتیک
استودیو چینی MAD Architects به ‌خاطر پروژه‌های فرهنگی جاه‌طلبانه‌اش با فرم‌های مجسمه‌سازی با الهام از طبیعت شناخته می‌شود؛ اکنون، این شرکت در حال کار بر روی یک پروژه مسکونی جدید در دنور، کلرادو است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: One River North یک برج 16 طبقه است که توسط یک مسیر طبیعت دراماتیک تعریف شده است که 10 طبقه را به نمای ساختمان برش می‌دهد. این برج شامل بیش از 13 هزار فوت مربع از ویژگی‌های طبیعی است که همگی از مناظر اطراف الهام گرفته شده‌اند. کاربران می‌توانند از این مسیرها به همان روشی که از کوه بالا می‌روند، بالا بروند.

معماران معتقدند که طبیعت باید به معنای واقعی کلمه به معماری تبدیل شود. Ma Yansong، بنیانگذار و مدیر MAD Architects می‌گوید: اگر شهرهای مدرن را به عنوان چشم‌اندازهای ساخته دست بشر روی زمین در نظر بگیریم، باید دره‌ها، جنگل‌ها، نهرها و آبشارها را طراحی کنیم تا جنگل‌های بتنی را به طبیعت دوم تبدیل کنیم.علاوه بر مسیرهای پیاده‌روی نیمه داخلی منحصربه‌فرد آن، این پروژه 187 واحد مسکونی را برای منطقه شمالی رودخانه دنور یا RINO فراهم می‌کند. تراس روی پشت بام با استخر، اسپا و باغ به امکانات منحصر به‌فرد برج می‌افزاید. سقف همچنین منظره زیبایی از کوه‌های راکی ​​فراتر را ارائه می‌کند و به صورت بصری چشم‌انداز را به هم متصل می‌نماید که به اطلاع‌رسانی طراحی ساختمان کمک خواهد کرد. همچنین در سطح زمین، MAD تقریبا 8 هزار فوت مربع فضای خرده‌فروشی را معرفی می‌کند.

One River North اخیرا شکسته شده است و قرار است تا پایان سال 2023 میلادی تکمیل شود. با طراحی متمایز و ارتباط صمیمی خود با چشم‌انداز طبیعی دنور، مطمئنا تبدیل به یک نماد نمادین برای افق شهر خواهد شد.

کوین رتنر از Max Collaborative تصور می‌کند که حتی ممکن است معماری آینده را نشان دهد که طبیعت را به محیط ساخته‌شده دعوت می‌کند. One River North مدلی است برای اینکه چگونه باید زندگی کنیم، خود را در محیط طبیعی احاطه کنیم، طبیعت را به خانه‌های خود بیاوریم و تجربیات واقعی و بیوفیلیک همراه با یک راحتی مدرن ایجاد کنیم.