طراحی غرفه روسیه در نمایشگاه دبی با لوله‌های رنگی درهم پیچیده‌ شده

چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۴ | کد مطلب: ۳۸۶۹۴
طراحی غرفه روسیه در نمایشگاه دبی با لوله‌های رنگی درهم پیچیده‌ شده
غرفه روسیه در منطقه‌ای که بازدیدکنندگان رفت‌وآمد می‌کنند، در نمایشگاه 2020 دبی مطمئنا توجه همه را به سوی خود جلب خواهد کرد. این ساختار که در لوله‌های رنگین‌کمان در هم تنیده شده است، نماد حرکت آزادانه ایده‌ها و دانش است؛ این به معنای نمایش شعار «ذهن خلاق؛ هدایت آینده» است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: معمار و طراحی این غرفه در نظر دارد که این غرفه نشان‌دهنده کمک روسیه به جهان از طریق پیشرفت دانش، دستاوردهای علمی و متفکران خلاق باشد. این فرم دارای یک خوابگاه در خوابگاه دیگر است که به‌عنوان ابزاری کاربردی برای جداسازی فضا و همچنین نمایشی انتزاعی از ماتریوشکا یا عروسک تودرتو روسی سنتی عمل می‌کند.

شکل ساختمان نیز با توجه به آب‌وهوای گرم دبی مشخص شد، زیرا برآمدگی‌ها، مناطق بیرونی سایه‌دار زیادی را فراهم می‌کنند که توسط حوضچه‌های آب اطراف ساختمان پشتیبانی می‌شوند. این فرم با لوله‌های آلومینیومی در هم تنیده پوشیده شده است.اگرچه تنها از شش رنگ در غرفه استفاده شده است، اما طیف وسیعی از ترکیب‌ها باعث می‌شود فضا پر جنب‌وجوش و رنگارنگ‌تر به نظر برسد. در داخل غرفه، معماران بیش از 3 هزار و 600 متر مربع یا تقریبا 38 هزار و 750 فوت مربع برنامه عمومی را در سه طبقه و دو سطح نیم‌ طبقه معرفی می‌کنند. این منطقه شامل فضاهای جلسات انعطاف‌پذیر، کافه‌ها، رستوران‌ها و مناطق نمایشگاهی است.

یکی از طراحان این غرفه این چنین می‌گوید که گاهی اتفاق می‌افتد یک ایده جدید قبل از اینکه به یک فناوری مفید در جایی فراتر از زادگاهش تبدیل شود، سفر زیادی را طی می‌کند. این نمایشگاه به تلاش‌های خلاقانه نسل‌های دانشمندان و مهندسان روسی و سهم آن‌ها در بهبود جهان توجه می‌کند. این نمایش به مغز انسان ادای احترام می‌کند. این علم مغز است که مهمترین اکتشافات قرن بیست و یکم را برای ما به ارمغان خواهد آورد.