شیراز به شهرهاى آلوده کشور می‌پیوندد؟/ ساخت‌وسازهاى بدون ضابطه مانع بزرگ انتقال هوا در کلانشهر‌ها

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳ | کد مطلب: ۳۸۳۱۸
شیراز به شهرهاى آلوده کشور می‌پیوندد؟/ ساخت‌وسازهاى بدون ضابطه مانع بزرگ انتقال هوا در کلانشهر‌ها
شاخص کیفیت هوا در کلانشهر شیراز طى چند هفته گذشته براى گروه‌هاى حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفته است و این وضعیت در هفته جارى نیز ادامه دارد.
اسکان نيوز: شاخص هواى ناسالم براى گروه‌هاى حساس بین عدد AQI در شرایطى است که اثرات بهداشتى 101 و 150 قرار دارد و این در حالى است که این میزان براى هواى سالم بین 30 تا 50 است. بر اساس گزارش هواشناسی  طی روزها و هفته های گذشته شاخص هوا در کلانشهر شیراز به عدد 112 رسید و وضعیت را براى گروه حساس ناسالم کرد.

به طور کلى فعالیت‌هاى صنعتى، وارونگى دما در فصل زمستان،کمبود بارش‌ها و ریزگردها از عوامل موثر براى ایجاد شرایطى است که هوا را در وضعیت ناسالم قرار مى دهد اما در کلانشهر شیراز که همواره از هواى پاکى برخوردار بوده و شهرى صنعتى نیست عوامل دیگرى همچون از بین رفتن باغات، مسدود شدن راه ورود هوا در ورودى هاى شهر و...مى تواند در این خصوص موثر باشد.

وضعیت ناسالم هواى شیراز و بررسى عوامل موثر با آن موضوعى است که با محمد فرخ‌زاده، عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهرى شوراى شهر شیراز به آن پرداخته شده است.

وى با اشاره به این‌که عوامل متعددى مانند خشکسالى و عدم بارندگى‌ها در آلودگى هواى شهر موثر است، عنوان مى‌کند: مسلما در زمان کم بارشى نسبت به مناطقى که میزان بارندگى مطلوب بوده است، شاخص هواى پاک کمتر داشته‌ایم و در سال‌هاى گذشته متاسفانه در کنار کاهش بارندگى‌ها، رشد بى‌رویه در تولید خودرو و خارج نشدن خودروهاى فرسوده از چرخه و انباشته شدن آن‌ها در محیط هاى شهرى باعث شده که شهر به پارکینگى بزرگ از خودروهاى فرسوده تبدیل شود.
 

پلاک‌گذارى روزانه 300 خودرو در شیراز 


فرخ‌زاده خاطرنشان مى‌کند: عدم معاینه فنى خودروها باعث ایجاد آلودگى هوا شده و این در حالى است که عمر بخش قابل توجهى از خودروهایى که در سطح شهر تردد مى‌کنند از سه دهه بیشتر است.

عضو شوراى شهر شیراز با بیان این‌که بر اساس آمار پلیس، روزانه 300 خودرو در شیراز پلاک‌گذارى مى شود، ابراز مى‌کند این در حالى است که ما هیچ خودرو خروجى نداریم و خروجى صفر است و فقط خودرو وارد چرخه مى‌شود.
 

کاهش کیفیت هواى مطلوب با از بین بردن باغات شیراز


فرخ‌زاده همچنین با اشاره به بحث باغات شیراز که در سال‌هاى گذشته تخریب و از حجم آن‌ها کاسته شده است و برخى نیز رو به نابودى رفته‌اند، مى‌گوید: خشکسالى و از بین رفتن باغات تنها یکى از دلایل نابودى باغات قصردشت است و از طرفى از بین بردن این باغات در محدوده شمال غرب باعث کاهش میزان فضاى سبز سطح شهر شیراز و از بین رفتن نقش کارکردى درختان شده است.

عضو شوراى شهر شیراز معتقد است که موضوع کاشت درخت در حاشیه شیراز باید دنبال شود و با افراد و گروه هایى که درختان را به بهانه‌هاى مختلف قطع مى کنند، قاطعانه برخورد و هر گونه قطع درخت شامل جریمه‌هاى سنگینى شود تا از میزان آلودگى هواى شهر کاسته شود.


بلندمرتبه‌سازى در مسیر تونل هوایى شیراز


عضو شوراى شهر شیراز همچنین به ساخت‌وسازهاى بدون ضابطه و بلندمرتبه سازى در دامنه کوه‌ها و ورودى تونل‌هاى هوایى شهر شیراز اشاره و عنوان مى‌کند: در واقع در سال‌هاى گذشته ساخت‌وسازهایى که در این مناطق انجام گرفته باعث شده که هوا ثابت بماند و هیچ انتقال هوایى در شهر شیراز انجام نشود.

فرخ‌زاده ادامه مى‌دهد: اخیرا در طرح ملى مسکن، فضایى در محدوده شمال غرب شیراز و بولوار آفرینش در نظر گرفته شده بود که با بازدید کمیسیون معمارى شوراى شهر و دیگر مسئولان از این اقدام جلوگیرى و در آن بازدید نیز مشاهده کردیم که آپارتمان‌هاى دیگرى در ورودى شهر شیراز احداث شده اند که از ورود هواى پاک جلوگیرى مى‌کنند.

وى در رابطه با موقعیت مکانى این آپارتمان‌ها مى‌گوید: آپارتمان‌هاى حاشیه بولوار شهید رجایى در فرهنگ شهر که تنها در این موقعیت بیش از 70 هزار نفر ساکن هستند و مجموعه آپارتمان‌ها در ورودى بولوار حسینى‌الهاشمى که در چند سال گذشته احداث شده‌اند و همچنین آپارتمان‌هایى که در ورودى پارک طبیعت و یا پارک 580 هکتارى ساخته شده اند به نوعى محیط زیست را تصرف کرده‌اند که این موضوع آثار زیست محیطى مخربى به همراه دارد.
 

بازنگرى نحوه ساخت‌وسازها در ورودى شیراز 


فرخ زاده با اشاره به این‌که ارزان بودن زمین در ورودى‌هاى شهر باعث شده است که آپارتمان‌ها در طبقات زیادى احداث شود، یادآور مى‌شود: در این خصوص باید بازنگرى انجام شود و ملاک، طرح تفصیلى است که هر 10 سال یک بار باید بررسى و بازنگرى شود و امسال زمان بازنگرى طرح تفصیلى است که در آن طرح باید میزان تراکم و پهنه‌بندى‌ها مشخص شود.

وى با بیان این‌که در طرح تفصیلى باید به این موضوع دقت شود که از ساخت ساختمان هاى بلندمرتبه در ورودى شهر ممانعت به عمل آید، خاطرنشان مى کند: در سال‌هاى گذشته در این خصوص تلاش شد که کمربند سبز شیراز ایجاد شود و در سال‌هاى اخیر نیز پارک طبیعت و پارک 580 هکتارى را داشتیم که متاسفانه بسیارى از درختان به دلیل عدم نگهدارى مناسب خشک و از چرخه خارج شده‌اند.

به گفته وى طرح تفصیلى شیراز نیز باید به صورت کارشناسى بررسى و بازنگرى شود و شیراز به عنوان باغ شهر در جنوب کشور دیده شود.

ایلنا نوشت، کاهش کیفیت شاخص‌هاى ضرورى در شیراز به عنوان کلانشهر پاک در طول سال‌ها منجر به این شده است که هواى این کلانشهر در برخى از روزهاى سال در وضعیت ناسالم قرار بگیرد؛ شاخص‌هایى که درصورت عدم توجه به آن مى‌تواند تعداد روزهایى که هواى شیراز در وضعیت ناسالم قرار مى‌گیرد را افزایش دهد.