خانه‌های درختی با الهام از طرح سبدهای برنج بامبو

يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸ | کد مطلب: ۳۸۲۵۲
خانه‌های درختی با الهام از طرح سبدهای برنج بامبو
به دنبال یک خلوتگاه طبیعت منحصر به‌فرد هستید؟ خوب، به این استراحتگاه سلامتی که توسط DeD Studio طراحی شده است، نگاه کنید. این پیشنهاد، یک طرح جامع در مقیاس بزرگتر برای منطقه جنگلی خارج از شهر Huizhou در استان گوانگدونگ، چین و همچنین یک سبک طراحی برای این منطقه، به شمار می‌رود.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این خانه‌های بامبو از طرح سبدهای برنج بامبو الهام گرفته است تا بتواند جذابیت قابل قبولی در نمایش محصولات طبیعی و ارگانیک در بخش معماری به وجود آورد.

طراحان علاقه‌مند به ایجاد رویکردی جدید و کم‌تاثیر برای گردشگری زیست‌محیطی بودند که بازدیدکنندگان را به شیوه‌ای بدیع با مناظر آشنا کند. هر یک از خانه‌ها به همان سبک بامبو طراحی شده‌اند، اما همگی شکل منحصر به‌فردی دارند. به این ترتیب، توسعه این پروژه شامل یک زبان جهانی است، اما به عنوان مجموعه‌ای از اشیا پراکنده عمل می‌کند. این امر الهام‌بخش ساختارهای بامبو است که تحت تاثیر سبدهای برنج بامبو قرار دارند. سبدهای قدیمی با اندازه‌های مختلف معمولا در کنار هم ذخیره می‌شوند و مجموعه‌ای از اشیا را ایجاد می‌کنند که کیفیت‌های مادی مشترک دارند، اما از راه‌های دیگر متفاوت هستند.

اگرچه ساختارها عمدتا جامد هستند، ماهیت متخلخل موجود در بامبو به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در جنگل سبک‌تر و کمتر نفوذ کنند. طراحان همچنین از گروه‌بندی خانه‌ها برای ایجاد خوانش‌های مختلف در جنگل استفاده می‌کنند. استودیو DeD امیدوار است که طیف وسیعی از خانه‌ها به بازدیدکنندگان الهام بخشد تا در جنگل به دنبال اشکال و اشیا جدید بگردند.

گذشته از ارزش زیبایی‌شناختی و فرهنگی بامبو، این ماده همچنین داستانی در مورد آرزوهای پروژه برای گردشگری زیست‌محیطی را بیان می‌کند. بامبو به‌دلیل توانایی خود در رشد فوق‌العاده سریع شناخته شده است که از قطب‌های بامبو برای ایجاد چارچوبی برای هر خانه استفاده می‌شود. این در حالی است که الیاف بامبو بافته‌شده، محفظه متخلخلی را ایجاد می‌کند که سبک معماری آن نیز از این طریق نمایان می‌شود.