نمایشگر خیره‌کننده‌ نور با 1597 مکعب در حالِ چرخش

پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۵ | کد مطلب: ۳۸۲۱۰
نمایشگر خیره‌کننده‌ نور با 1597 مکعب در حالِ چرخش
غرفه کره جنوبی در نمایشگاه بین‌المللی دبی 2020، یک ساختار پویا است که با مکعب‌های چرخشی پوشانده شده است و جلوه‌های نور خیره‌کننده‌ای را در طول روز ایجاد می‌کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: همانطور که فرم‌های رنگارنگ در حال چرخش هستند، غرفه با طرحی همه‌جانبه برای بازدیدکنندگان به‌عنوان تحرک نمایشگاه عمل می‌کند. پاویون کره که توسط معماران مون‌هون و مویوکی طراحی شده، از موضوع حرکت در آینده الهام گرفته و به نمایش گذاشته شده است.

الگوها در حالی ایجاد می‌شوند که 1597 مکعب چرخیده تا یک چهره دیجیتال و سه‌وجه آنالوگ را نشان دهند که دارای انواع مثلث‌های آبی، قرمز، زرد و سفید هستند. طراحان، این رویکرد را نه دیجیتال و نه آنالوگ، بلکه «digi_logue» توصیف می‌کنند که به‌عنوان ترکیبی از هر دو عمل می‌کند. با ایجاد چهره‌های آنالوگ مکعب، طراحان امیدوارند که ایده‌های جدیدی را در نصب رسانه‌های دیجیتال ارائه دهند.

نصب بر روی نمای پلکانی با چهار رمپ چشمگیر که از سازه بیرون زده است، قطع می‌شود. هنگامی که بازدیدکنندگان از این رمپ‌ها استفاده می‌کنند، بین نمای بیرونی و داخلی غرفه به جلو و عقب می‌بافند. عکس‌های گرفته‌شده از سطح شیب‌دار، تجربه غوطه‌وری از عبور از کنار این «پیکسل‌های متحرک» را نشان می‌دهند.