طراحی داخلی رستوران آلمانی منطبق با شیوع ویروس کرونا

دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴ | کد مطلب: ۳۸۱۷۳
طراحی داخلی رستوران آلمانی منطبق با شیوع ویروس کرونا
یکی از رستوران‌های شهر برلین در آلمان با توجه به شیوع ویروس کرونا و ادامه پیدا کردن این همه‌گیری، طراحی داخلی خود را به طور کامل تغییر داده و به نوعی آن را سازماندهی کرده تا بتواند میزبان خوبی برای میهمانان خود باشد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: دکوراسیون داخلی این رستوران به گونه‌ای است که تعداد میهمان‌های احتمالی را که همزمان می‌نشینند، به شدت کاهش داده و فاصله افرادی که روبه‌روی یکدیگر نشسته بودند را افزایش داده‌اند. این در حالی است که اکثر صندلی‌ها برای داشتن ساختار مدیریتی واضح در رستوران ثابت شده‌اند و قابلیت جابه‌جایی ندارند.

همچنین میهمانان سفارشات خود را در یک میز مستقل می‌گذارند، که کار را به یک آزمایشگاه آماده‌سازی جدا شده که در آن کاسه‌ها پردازش می‌شوند، منتقل می‌کند. مشتری می‌نشیند و به محض اطلاع، سینی را برمی‌دارد. این فرایند از شلوغی غیرضروری و لحظات انتظار جلوگیری می‌کند.نکته جالب توجه این‌جاست که عکسی از یک ماهیگیر هاوایی مربوط به سال 1907 میلادی در این رستوران قرار گرفته که به‌عنوان یک الگو عمل می‌کند و الهام‌بخش این مفهوم است؛ مردی که روی صخره‌ای نشسته و فقط یک تکه لباس ضروری روی بدنش دارد، وسایل خود را برای بیرون رفتن و شکار آماده می‌کند. طراحان در اینباره گفته‌اند که ما از صمیمیت، تعادل و صداقت این موقعیت استفاده کرده‌ایم و آن را به نمایش درآورده‌ایم.

اتاق مهمان ایده یک تجربه صمیمی و معنادار را منتقل می‌کند. دو میز بتنی منحنی که مکمل یکدیگر هستند، جلوه ویژه‌ای به اتاق داده‌اند. با الهام از ماهیگیر، سنگ‌های گرانیت بریده از نروژ و کنده‌های چوبی، امکان نشستن در صندلی را فراهم می‌کند. میز دارای سطحی خشن و در عین حال دلپذیر است و ایده یک ساختار ترازو را می‌دهد. تخته سنگ‌ها با رنگ‌های مختلف یک پالت رنگ طبیعی و گرم را به فضای داخلی می‌بخشند.

گچ‌بری کف و دیوار، رنگ‌های گرم را می‌گیرد و فضایی طبیعی و خاکی می‌دهد. پرده‌های کتانی با سیستم آویزان سفارشی، ساخته‌شده از آلومینیوم، وضعیت نشستن را به‌آرامی کامل می‌کند. سنگی که بخشی از هویت سازمانی رستوران است، به‌آرامی در پنجره برجسته‌ترین مکان رستوران می‌چرخد. کاربردهای بتن دست‌ساز با بافت خشن با پیشخوان‌های آشپزخانه فولادی ضدزنگ که از طریق یک شیشه بزرگ از اتاق مهمان جدا می‌شوند، دست‌به‌دست هم می‌دهند.