استفاده از انبارها، سبکی جدید برای ساخت خانه‌ای رویایی

شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹ | کد مطلب: ۳۸۱۲۲
استفاده از انبارها، سبکی جدید برای ساخت خانه‌ای رویایی
داشتن خانه گران است؛ بنابراین، منطقی است که مردم به دنبال جایگزین‌هایی هستند که به آن‌ها امکان می‌دهد، بدون تحمل بار وام مسکن، از خانه‌ای مورد دلخواه بهره‌مند شوند. سبک «بارندومینیوم» یا «بارندو» که تبدیل انبار به یک خانه قابل سکونت است، می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی باشد که مردم این روزها به دنبال آن هستند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: نکته جالب توجه این‌جاست که این روزها سخت‌تر از داشتن یک خانه، توانایی طراحی و ساخت خانه رویایی هر یک از افراد است که به نوعی می‌توان گفت، این سبک جدید این مساله را نیز برطرف کرده و می‌تواند قدرت و توان طراحی داخلی، معماری و ایده‌پردازی در ساخت خانه را دوچندان افزایش دهد.

حتی اگر عاشق سرسخت شهر هستید، گاهی اوقات ایده یک زندگی آرام در مزرعه بهترین به نظر می‌رسد. اگر زندگی مزرعه برای شما مناسب نیست، یک بارندومینیوم ممکن است هنوز برای شما مناسب باشد؛ اگرچه باردومینیوم یک انبار تبدیل‌شده است، اما می‌توان آن را در هر مکانی ساخت.

لازم به ذکر است که در این گزارش، ما برخی از دلایلی که مردم در حال ساختن بارندومینوم هستند را بیان می‌کنیم و شما ممکن است متقاعد شوید که یکی از آن را خودتان هم بسازید!شاید واضح‌ترین مزیت برای ساختن بارندومینیوم صرفه‌جویی آن بالقوه باشد. منفعت هزینه به‌طور کلی از مواد و مصالح ارزان‌تر ناشی می‌شود؛ آن‌ها معمولا از قاب‌های فولادی به جای قالب‌های چوبی ساخته شده و در کیت‌های از پیش ساخته‌شده نیز فروخته می‌شوند.

اگرچه باردومینیوم‌ها دارای طیف وسیعی از هزینه‌ها هستند، اما به‌طور کلی حدود 28 تا 49 دلار در هر فوت مربع قیمت دارند، درصورتیکه هزینه معمول ساخت یک خانه سنتی حدود 100 تا 155 دلار برای هر فوت مربع است. همچنین برای هزینه کلی ساخت بارندومونیوم، توانایی صرفه‌جویی در انرژی وجود دارد و ناگفته نماند که بازده انرژی بیشتر باعث مصرف گرمای کمتر و پایدارتر می‌شود.

این در حالی است که کارایی یک ساختمان به عناصر طراحی خاص مانند پنجره‌های کم‌مصرف، عایق و میزان آب‌بندی ساختمان برای کاهش تبادل گرما بستگی دارد. از آنجایی‌که بارندومونیوم‌ها ساختمان‌های فلزی هستند، عایق‌کاری آن‌ها ساده است.

اگرچه بسیاری از مردم امیدوارند روزی خانه رویایی خود را بسازند، اما معمولا این خانه رویایی گران قیمت است. از آنجایی که باردومینیوم‌ها ارزان‌تر از ساختن خانه شخصی یا بازسازی خانه سنتی هستند، این بدان معناست که گزینه‌های سفارشی‌سازی بی‌پایان هستند.

بارندومونیوم‌ها معمولا شامل سقف‌های بلند و پلان‌های کف باز با حداقل ستون‌ها هستند، به این معنی که محدودیت‌های کمی در مورد کاری که می‌توانید با فضای خود انجام دهید وجود دارد. علاوه بر ساخت خانه با هزینه کمتر، باردومینیوم‌ها به طور معمول بسیار بزرگتر از خانه‌های سنتی هستند و این بدان معنی است که شما می‌توانید تمام فضای یک انبار را با کل تزیینات مدرنی که همیشه آرزوی خانه آن‌ها را داشتید، دراختیار بگیرید.