طراحی داخلی خانه برزیلی با هدف نمایش میراث سفال‌های باستانی

پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷ | کد مطلب: ۳۸۱۱۴
طراحی داخلی خانه برزیلی با هدف نمایش میراث سفال‌های باستانی
یک گروه معماری در برزیل طراحی داخلی خانه مسکونی 200 متری را برعهده گرفتند تا هدف اصلی برجسته کردن میراث سفال‌های باستانی این کشور و اهمیت کار دست‌ساز در حوزه معماری داخلی را با هنر و خلاقیت بسیار بالایی به نمایش درآورند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: اتاق خواب این خانه از طریق یک حجم استوانه‌ای موجود در مرکز اتاق نشیمن، با الهام از حجمی از معماری بلژیکی، به‌طرز ماهرانه‌ای از اتاق‌های دیگر جدا می‌شود. لامپ‌های جولیان این فضا روی اشکال ارگانیک برجسته می‌شود که به آثار دست‌ساز سرامیست‌های برزیلی اشاره دارد.

همچنین طراحی سقف آن نیز سقف صفحات آجدار مدرنیسم برزیلی را به یاد می‌آورد و احساس راحتی بسیار دلنشینی را به مخاطبان می‌بخشد. سقف Bontempo همچنین به سقف‌های سفال‌های سنتی اشاره دارد و در یک اتاق نشیمن به شکل ارگانیک خودنمایی می‌کند که دارای یک قفسه کتاب کورتن و سرپرستی سرامیک توسط هنرمندان مختلف در کشور است.در کنار چوب، اشکال گرد اثاثیه یا لوازم داخلی، قفسه کتاب، آینه و سایر وسایل مبلمان و پالت رنگ خنثی انتخاب‌شده برای محیط، جنبه مینیمالیستی معاصر فضا را تشکیل می‌دهد. مواد طبیعی به‌طور گسترده در اتاق ناهار خوری، دفتر خانه، آشپزخانه و سوئیت با حمام مورد بررسی قرار می‌گیرند.

با ورود به خانه، قدم زدن در امتداد یک سطح شیب‌دار، محیط خنثی و مینیمال در سطحی دیگر، فضایی دنج و سبک دارد. در کنار آن، حمام با رنگ‌های حجمی و خنثی، ظاهری پیچیده و دلنشین را همراه سایر اتاق‌های دیگر تشکیل می‌دهد.