خانه دریایی که ساختار مدولار دارد

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶ | کد مطلب: ۳۸۰۷۲
خانه دریایی که ساختار مدولار دارد
این خانه دریایی واقع در دامنه تپه «پانتیاگودو» از یک کانتینر دریایی، به عنوان یک ساختار مدولار قابل حمل استفاده کرده که می‌توان آن را در یک کارگاه محلی دور از مقصد، با ایده کوتاه کردن زمان فرآیند ساخت و ساز در سایت نهایی، از قبل مونتاژ کرد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: گروه طراحی و معماری این پروژه از چهار ظروف مکعب بلند استفاده کرده‌اند، سه کانتینر نصف شدند تا به صورت طولی از طریق وجوه جانبی به هم بپیوندند تا محیطی منحصربه‌فرد بسازند که ابعاد آن حدود 70 متر مربع است. با آن‌ها طبقه پایینی را جمع کرده‌اند، جایی که برنامه به منطقه عمومی خانه اختصاص داشت و با استفاده از یک نمای لعابدار به سمت منظره دره و دریای دور گسترش یافت. همچنین با جهت‌گیری قوی به سمت جنوب، لازم بود یک نورگیر خطی نزدیک دیوار شمالی ایجاد شود تا نور خورشید را به داخل برساند.

برای طبقه دوم نیز از یک کانتینر کامل استفاده شده که برای اتاق‌ها پیش بینی شده است؛ این در حالی است که تیم طراحی به دنبال جداسازی آن و ایجاد رابطه دیگری با چشمانداز است، چراکه تفاوت در طول بین سطوح 1 و 2 امکان توسعه یک تراس در کف پشت بام را فراهم می‌کند و به این نتیجه خواهد رسید.
 همچنین معماران پروژه با توجه به عرض باریک 2.35 متری ظرف در سطح دوم، یکی از وجوه جانبی آن را باز کرده تا آن را منبسط کنند و یک V شکل داده‌اند که 150 سانتی‌متر به مرکز، بدون این‌که شکل انتهای ظرف را از دست بدهد، اضافه کرده است.

جداسازی فضاها و تقسیم‌بندی آن‌ها نیز به‌گونه‌ای انجام شده تا ساکنان در فصل تابستان و زمستان بتوانند بیشترین استفاده و بهره‌وری را داشته باشند و در فصل تابستان نیز از مناظر جذاب اطراف خود لذت ببرند.

همچنین مطابق با شرایط ابتدایی که طراحی با آن شروع می‌شود، پوشش‌های داخلی مانند چوب شیشه‌ای برای کف، رنگ سفید آغشته‌شده برای دیوارها و سقف آن همگی ساده هستند. آن‌ها اجسامی با هندسه خاصی هستند که فضای خالی را پر می‌کنند، در حالی که فضاها را محدود کرده و بدون اینکه محفظه‌های سفت و سختی داشته باشند، مناطق پراکنده‌ای ایجاد می‌کنند.