روح‌اله زم با یک افسر رده‌بالای فرانسه مبادله شد

سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰ | کد مطلب: ۳۷۹۶۱
روح‌اله زم با یک افسر رده‌بالای فرانسه مبادله شد
اکبر خوش‌کوشک چهره سابق امنیتی ایران گفته دستگیری روح الله زم در چارچوب مبادلات امنیتی ایران و فرانسه بوده و روح الله زم با یک افسر امنیتی کشور فرانسه مبادله شده است.
اکبر خوش‌کوشک، مقام سابق وزارت اطلاعات، به وب‌سایت خبری رویداد ۲۴ گفته روح‌الله زم، موسس و مدیر آمدنیوز، با یک افسر امنیتی رده‌ بالای فرانسه مبادله شده‌ بود و اطلاعات سپاه جوری برنامه ریزی کرد که فرانسه مقصر شناخته نشود

پس از ایجاد داعش بسیاری از شهروندان کشور‌های اروپایی و آمریکای شمالی هم به خاورمیانه آمدند و عضو داعش شدند. حتی وزیر کشور فرانسه اگر اشتباه نکنم اعلام کرد ۷۰۰ نفر از شهروندان فرانسوی به سوریه و عراق آمده و عضو داعش شده‌اند.

خوش‌کوشک مدعی شده یک افسر میان‌رده سازمان امنیتی فرانسه هم «برای جمع‌آوری اطلاعات»، به سوریه و عراق رفته بود و به صورت پنهانی عضو داعش شده بود در جریان درگیری‌ها از سوی یکی‌ از گروه‌های مسلح نزدیک به ایران که «محور مقاومت» خوانده می‌شود، اسیر می‌شود.

بنابر این گزارش «از سازمان امنیت فرانسه هم با سرویس ایران تماس می‌گیرند و می‌گویند چنین فردی که از افسران رده‌دار ماست به اسارات یکی از گروه‌های مقاومت درآمده و چون ایران با گروه‌های مقاومت ارتباط دارد، محبت کرده و این فرد را آزاد کنید» و ایران هم در برابر آزادی او، از فرانسه خواسته که زم را تحویل دهند.

سازمان امنیت فرانسه (DGSE) به نیروهای اطلاعات سپاه قول می‌دهد که «روح الله زم را تحویل شما می‌دهیم، اما با برنامه.»

خوش‌کوشک افزوده که فرانسوی‌ها در فریب‌دادن زم برای سفر به عراق در روزهای اربعین، نقش داشته‌اند و وقتی او از سفارت فرانسه در بغداد خارج شده‌ بود، به نیروهای ایرانی اطلاع می‌دهند.

خوش‌کوشک گفته اطلاعات سپاه یک منبع خوب در کنار روح الله زم داشت و زنی که در نجف زمینه بازداشت و در تله افتادن زم را فراهم کرد، با همکاری ترکیه در اختیار ایران بوده.

فرود فولادوند، لیدر انجمن پادشاهی

خوش‌کوشک همچنین گفته فرود فولادوند، لیدر انجمن پادشاهی، که چندسالی است کسی از او خبری ندارد، در تهران به نیروهای امنیتی ایران تحویل شده یا حبیب الاسیود، چهره ارشد جریان الاحوازیه، هم که پارسال به ایران آورده‌ شده، از سوی ترک‌ها تحویل داده شده بود و در برابر این افراد، ایران برخی نیروهای مورد نظر ترکیه را تحویل داده.