طراحی کابین‌های متحرک در دل طبیعت

سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴ | کد مطلب: ۳۷۹۴۸
طراحی کابین‌های متحرک در دل طبیعت
معماری کابین‌های متحرک که دارای طراحی انعطاف‌پذیر برای تبدیل از فضای بسته به فضای باز است، اغلب در مورد ایجاد یک محفظه زیبا بوده که هنوز به طبیعت متصل است و می‌تواند زیبایی منحصر به‌فردی را به مخاطبان خود ارائه دهد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع می‌توان گفت که این کابین‌ها که در کش.ر هلند طراحی شده‌اند، با استفاده از دیوارهای قابل تنظیم، رابطه بین ساختمان و طبیعت را انعطاف‌پذیر می‌کنند. کابین‌ منحصربه‌فرد با دو پوسته کشویی روی مسیرها مشخص می‌شود. محفظه شیشه‌ای این امکان را به میهمانان می‌دهد تا از نظر بصری به بیرون متصل بمانند، اما از عناصر دیگر هم به نوعی محفوظ بمانند.

درهای کشویی چوبی به این معنی است که ساکنان می‌توانند از یک کابین کاملا سرپوشیده نیز لذت ببرند. این در حالی است که هر دو دیوار می‌توانند همزمان باز شوند و فضای داخلی را به فضایی روباز تبدیل کنند.

طراحی قابل تنظیم این کابین‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اما شکل هوشمندانه آن‌ها نیز شروعی فروتنانه دارد. گروه معماری این پروژه علاقه مند بود که یک آلاچیق باغی خصوصی ایجاد کند. آن امیدوار بود که از کابین‌های متحرک برای نقاشی، مراقبه و سرگرمی افراد استفاده کند. طراحی این گروه به‌طور گسترده در نشریات معماری و طراحی مورد استقبال قرار گرفت و جوایزی را برای نبوغ و خلاقیت نیز دریافت کرد.

امروزه کابین‌های ANNA می‌توانند برای هر کسی لذت‌بخش بوده و در چند فرمت مختلف در دسترس باشند. ANNA Stay بزرگتر است که به جای چهار پوسته کشویی با دو پوسته طراحی شده است، اما می‌تواند تا چهار بزرگسال را در خود جای دهد و شامل یک منطقه سرپوشیده بزرگتر برای زندگی دائمی‌تر باشد. ANNA Meet هم به خانه باغ اصلی نزدیکتر است و به‌عنوان یک فضای باز انعطاف‌پذیر عمل می‌کند که در آن کاربران می‌توانند از طبیعت به‌عنوان یک خلوتگاه موقت لذت ببرند.

آخرین گزینه به مردم اجازه می‌دهد تا ایده کابین انعطاف‌پذیر را بپذیرند و آن را کاملا از آن خود کنند. گروه معماری این پروژه اینگونه توضیح می‌دهد: «با کابین ANNA Me، ما می‌توانیم کابین ANNA را با هر میل شخصی طراحی کنیم یا یک ایده کابین کاملا جدید برای هر کاربری ایجاد کنیم تا در حیاط خلوت خود، در بیابان یا هر فضای دیگری به عنوان یک استراحتگاه اختصاصی برای تعطیلات قرار بگیرد.»