دکوراسیون سالن ورزشی ژاپنی به سبک «گذر از زندگی»

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰ | کد مطلب: ۳۷۹۲۲
دکوراسیون سالن ورزشی ژاپنی به سبک «گذر از زندگی»
تعداد سالن‌های بدنسازی در چند سال اخیر به سرعت در حال افزایش است که بر خلاف مکان معمولی تمرین گاه‌به‌گاه، مفهوم برنامه‌ای باشگاه یک مرکز آموزش شخصی حرفه‌ای است که به تمرین از سطح سلولی نزدیک می‌شود و آن را در طراحی و دیزاین خود نیز به نمایش درمی‌آورد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این باشگاه ورزش که در کشور ژاپن طراحی شده نیز از همان باشگاه‌های نوینی‌ست که نه تنها تمرینات بدنی، بلکه مشاوره تغذیه، استنشاق گاز هیدروژن و تجهیزات نمونه‌گیری خون را نیز ارائه می‌دهد. بنابراین، لازم بود فضایی با نوع طراحی و دکوراسیون کاملا جدی و مفهومی ایجاد شود که در آن آموزش به‌طور محکم به نتیجه مطلوبش کمک کند.

به همین گروه طراحی داخلی این باشگاه بدنسازی یک پرده منحنی نارنجی نوار PVC را به‌عنوان آستانه بین زندگی روزمره و آموزش طراحی کرد. رنگ زنده نوارها بر تضاد بین دو جهان تاکید می‌کند، در حالی که عمل عبور از آن الهام‌بخش آگاهی از گذار است. از طرفی اینکه می‌توان در هر جایی وارد و خارج شد، به دو فضا حس وحدت می‌بخشد.

این در حالی است که منطقه تمرین هم به عنوان یک فضای برهنه و عاری از زندگی روزمره در نظر گرفته شده است که با قرار گرفتن در آن به یک روز سخت کاری یا روزمرگی می‌توان پایان داد. در واقع هر کدام از فضاها به نوعی طراحی شده تا ورزشکاران و مراجعه‌کنندگان را از زندگی روزمره به طور کامل خارج کرده و در فضایی کاملا متفاوت با حس آرامش خیال وارد کند.