ایجاد مفهوم خلقت و آفرینش در طراحی داخلی آتلیه «دِکا»

يکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰ | کد مطلب: ۳۷۹۰۰
ایجاد مفهوم خلقت و آفرینش در طراحی داخلی آتلیه «دِکا»
آتلیه «دِکا» که مجموعه‌ای از مکان فرهنگی، هنری، رستوران، کافه و تالار گفتمان را در کشور برزیل در خود جای داده، با گونه‌ای متفاوت از طراحی و دکوراسیون داخلی خود توانسته مفهوم هنر خلقت و آفرینش انسان را به زیبایی هرچه تمام‌تر به نمایش درآورد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: همیشه یک فنجان اقیانوس وجود دارد که انسان در آن حرکت کند؛ این بیت که در سال 1952 میلادی توسط خورخه دی لیما، شاعر برزیلی اهل ایالت شمالی آلاگواس نوشته شده بود، بر روی پوستر بیست و نهمین دوسالانه هنر سائوپائولو نمایش داده شد. اکنون بیش از هر زمان دیگری، تفسیر آن حاکی از دمیدن هوای تازه در زمان کنونی است که به خوبی در طراحی داخلی این آتلیه هنری و فرهنگی نشان داده شده است.

زمانی است که خانه به مرکز توجه، مکانی برای آسایش، حفاظت و ارتباط با خودمان تبدیل می‌شود. مکانی که طراحی در زندگی روزمره خود را نشان می‌دهد و در کارهای ساده‌ای مانند مسواک زدن دندان‌ها، شستن ظروف، حمام کردن و غیره حل می‌شود.گفتگوی بین انسان، مفهوم آفرینش، خلقت و هنر آن همگی موضوعاتی هستند که مورد توجه بوده و این آتلیه برای نمایش اهمیت این مفاهیم برای چند ساعت هم که شده افراد را گردهم می‌آورد و آن‌ها را با نوع طراحی و دکوراسیون خود به فکر کردن به این موضوعات وادار می‌کند. این آتلیه به‌نوعی مفهوم نرمی و شعر را در خود قرار داده است؛ نفس، هنری که الهام‌بخش حواس، فضاها و زندگی است. معماری که شهر را روشن می‌کند و فانوسی که ما را به قدم زدن با لئو دعوت می‌کند.

چهار گوشه که احساسات را آشکار می‌کند؛ از کلمه تا شعر، از دستور غذا تا طعم، از رایحه تا حس بویایی، از طراحی تا خلقت. این به ما مربوط می‌شود، درباره آنچه فکر می‌کنیم و چگونه در خانه‌هایمان عمل می‌کنیم. این در واقع درباره ظرفیت ما برای سازماندهی و جستجوی آنچه زیباست، خواهد بود. تمامی این‌ها درنهایت احساس عمیق آرامش خیال را برای صحیح دیدن و تجارب جدید در زندگی به وجود می‌آورند.