طراحی «باغ‌شهر» برای تامین غذا محلی پاریس

دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵ | کد مطلب: ۳۷۸۰۴
طراحی «باغ‌شهر» برای تامین غذا محلی پاریس
با گرم‌شدن هوا و مناطق شهری بی‌پایانی که در حال رشد هستند، نحوه دسترسی شهرها به منابع غذایی و طبیعت اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. از این رو معماران شرکت معماری Rescubika، پروژه مفهومی را با نام «باغ‌شهر» طراحی کرده‌اند که با شکل هلال ماهی که دارد، می‌تواند منبعی حیاتی برای پاریس باشد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پیشنهاد شامل مجموعه‌ای از انواع باغ‌های سرسبز است که از شکل هلالی موجود Lac des Minimes در Bois de Vincennes پیروی می‌کند. این مجموعه در لبه شرقی شهر قرار دارد و بزرگترین پارک عمومی در تمام پاریس است. با این مداخله جدید، پارک مزایای سلامت روان خود را نیز به عنوان یک طبیعت‌گردی برای ساکنان شهر حفظ می‎‌کند و در عین حال غذای محلی آن‌ها را هم تامین خواهد کرد.

بنوا پاترلینی، معمار اصلی Rescubika، مزایای کشاورزی شهری و انواع گیاهان و حیواناتی را که می‌توان در «باغ‌‌شهر» جدید حمایت کرد، می‌بیند. او تصور می‌کند که این امکان را برای تامین مواد اولیه مانند ذرت، لوبیا، گیاهان دارویی و حتی دام‌هایی مانند گاو فراهم می‌کند و بر این باور است که همه این منابع را می‌توان در داخل یا نزدیک شهر کشت کرده و از طریق برنامه‌‌هایی مانند بازارهای کشاورزان و مغازه‌هایی که محصولات تولید شده محلی را می‌فروشند، جامعه را تقویت کرد.

معماران این پروژه معتقدند که نزدیکی این منابع به مراکز شهری به دلیل تاثیر کمتر زیست‌محیطی و سودآوری‌شان برای جامعه، بسیار مهم است. همچنین این پروژه به دلیل فاصله جغرافیایی نزدیک و تنگاتنگی که دارد، عنوان «لذت بردن از امکانات شهری» در منطقه را هم از آن خود کرده است.