افزودن به رشته‌های دانشگاهی؛ دکترای امر به معروف و نهی از منکر

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۴ | کد مطلب: ۳۷۵۴۰
افزودن به رشته‌های دانشگاهی؛ دکترای امر به معروف و نهی از منکر
رئیس قرارگاه احیای بینش امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر با اشاره به اینکه فریضه امر به معروف گسترده‌تر از حجاب و عفاف است، گفت «قرار است رشته‌ای در مقاطع ارشد و دکتری به‌عنوان رشته امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر» راه‌اندازی و محتوای درسی در این زمینه تولید شود.

به گزارش ایرنا، مهران صمدی یکشنبه شب در وبینار اولین جلسه مجازی تبیین رویکردهای جدید ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر که توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی برگزار شد، گفت اعضای هیئت علمی متخصص و علاقه‌مند می‌توانند در زمینه تولید محتوای کتاب‌های آموزشی این رشته با ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور همکاری کنند.

او در ادامه با بیان اینکه برای گام اول می‌بایست یک تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی امضا شود، گفت که اقدام بعدی که بسیار مهم است تشکیل گروه‌های مطالبه‌گری است که کسانی که مایلند گروه‌های مطالبه‌گری را تشکیل بدهند می‌توانند به سایت «میدان مطالبه» رجوع کنند و شیوه‌نامه را مطالعه کنند.

به گفته صمدی در ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر هم معاونتی به اسم معاونت علمی و آموزشی تشکیل شده است که کار این معاونت تهیه محتوای آموزشی برای گروه‌های مطالبه‌گری است و قرار است واحد درسی تعریف بشود و این واحد درسی در دانشگاه‌ها تدریس بشود.

ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در ایران، در سال ۱۳۷۲ به‌منظور هماهنگی و یکپارچه‌سازی اعمالی که تا قبل از آن در قالب «کمیته انقلاب اسلامی، بسیج مساجد و نیروهای انقلابی» برای «احیای فریضه الهی» ایجاد شد و برای آن ردیف بودجه‌ای در نظر گرفته شد.
                                                   
در بودجه ۱۴۰۰ رقمی نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان به این ستاد و فعالیت‌هایش تعلق خواهد گرفت اما همچنان به نظر مقامات مشغول در این ستاد این مبلغ ناچیز است.