کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مرکز حمل‌ونقل شهری وِستروس با سقف جاروب

19 مهر 1400 ساعت 9:23 | کد مطلب:37393

به لطف جدیدترین پروژه زیرساختی گروه Bjarke Ingels، شهر وِستروس سوئد به‌زودی به کلان‌شهرهای اطراف خود متصل می‌شود که علاوه بر کارآیی بالا، با طراحی منحصر به‌فرد و سقف جذابی که دارد، حرفی برای گفتن خواهد داشت.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این مرکز که به‌عنوان مرکز مسافرتی وِستر شناخته می‌شود ، به شکل یک مرکز شهر و همچنین یک مرکز حمل‌ونقل عظیم برای کلان‌شهرها نیز عمل خواهد کرد و این منطقه را از نظر فیزیکی، با ترانزیت قابل دسترس اطراف خود متحد کرده که تمام این ویژگی‌ها را در یک ساختمان تک سقف معاصر قرار داده است.

یکی از اعضای گروه معماری و طراحی این پروژه تشریح می‌کند: «مرکز مسافرتی جدید Västerås مرکز زیربنایی کل شهر را در یک چشم‌انداز، زیر یک سقف گرد هم می‌آورد. این مرکز سفر به‌عنوان بخشی از زیرساخت‌های اجتماعی طراحی شده که برای جریان مردم و زندگی عمومی شکل گرفته است. ما تصمیم داریم یک مرکز تحرک‌پذیر، گرم و شفاف ایجاد کنیم که به یک گره مهم اجتماعی و اقتصادی تبدیل شود و زیرساخت‌ها و چشم‌انداز شهر را بازتعریف کند.»

محیط دلپذیر ارائه شده از طریق این چشم‌انداز یکپارچه، با پالت رنگ گرم و شکاف‌های چوبی در زیر سقف و همچنین سهولت دسترسی از نقاط مختلف به این مرکز نمایش داده شده است. گذشته از سقف پویا جاروب، ساختمان تا حد زیادی با شیشه‌هایی که از کف تا سقف می‌رسد، محصور شده و همه چیز را از نظر بصری به یکدیگر متصل کرده و فضایی پر از نور طبیعی را به خوبی نشان می‌دهد.

این مرکز علاوه بر بهبود اتصال ریلی، شامل ترمینال اتوبوس، پارکینگ دوچرخه، ادارات، فضای خرده‌فروشی، رستوران‌ها، فضاهای نمایشگاهی و موارد دیگر می‌شود. همچنین با وجود فاصله بین مرکز شهر و دریاچه مالارن، که با ریل‌های قطار از هم جدا شده‌اند، این مرکز این فاصله را از بین می‌برد. انتظار می‌رود کار در مرکز مسافرتی وِستروس در سال 2022 میلادی آغاز شود و به‌طور رسمی در سال 2025 میلادی افتتاح گردد.


 
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/37393/مرکز-حمل-ونقل-شهری-و-ستروس-سقف-جاروب

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com