غرفه شعر انگلستان در نمایشگاه 2020 دبی، محل تبادل فرهنگ‌ها

يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱ | کد مطلب: ۳۷۳۷۵
غرفه شعر انگلستان در نمایشگاه 2020 دبی، محل تبادل فرهنگ‌ها
سهم انگلستان در نمایشگاه 2020 دبی یک ساختار مجسمه چوبی است که تنوع و همکاری فرهنگی را جشن می‌گیرد و بریتانیا را به‌عنوان محل ملاقات و تبادلات فرهنگ‌ها و ایده‌ها برجسته می‌کند.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: غرفه شعر که توسط هنرمند و طراح اس دولین ایجاد شده است، از الگوریتم‌های پیشرفته یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا ورودی بازدیدکنندگان را به اشعار جمعی تبدیل کند. دومی را نیز می‌توان در نمایشگرهای روشن روی نما خواند و غرفه را به خود نمایشگاه تبدیل کرد.

در غرفه شعر، از بازدیدکنندگان دعوت می‌شود تا هنگام ورود به فضای مرکزی یک کلمه را در «دهانه» اهدا کنند که این آثار را به زبان‌های انگلیسی و عربی به‌همراه یک منظره صدایی کرال به نمایش می‌گذارد.یک الگوریتم کلمات اهدا شده را به‌صورت متنی جمع‌آوری کرده و هر دقیقه یک شعر جمعی ایجاد می‌کند. مدل یادگیری ماشین در ابتدا بر روی متون اینترنتی آموزش داده شد و با انتخاب متنوع بیش از پنج هزار شعر که توسط تیمی از سرپرستان شعر به دقت تنظیم شده بود، با پروژه سازگار شد.

غرفه بریتانیا که در منطقه «فرصت» واقع شده، همراه با مهندسان سازه Atelier One ، مشاوران طراحی محیط Atelier Ten، معماران اجرایی Veretec و آژانس خلاق Avantgarde ساخته شده است. این سازه از چوب چند لایه و چوب‌های تهیه شده از جنگل‌های ایتالیا و اتریش ساخته شده است. ایجاد این غرفه، خود چند فرهنگی را نشان می‌دهد، با عناصر LED طراحی شده در بلژیک و تولید شده در چین و الگوریتم توسعه‌یافته در کالیفرنیا.