بهترین کاشی‌ها و سرامیک‌ها برای طراحی داخلی

سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸ | کد مطلب: ۳۷۳۱۵
بهترین کاشی‌ها و سرامیک‌ها برای طراحی داخلی
کاشی و سرامیک یکی از محبوب‌ترین مصالح به شمار می‌روند که از قدیم در ساختمان‌سازی استفاده می‌شده و به نوعی می‌توان گفت که همیشه مد هستند و بسیار کاربردی.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: علی‌رغم این واقعیت که محصولات جدید به‌طور مداوم در بازار مصالح ساختمانی ظاهر می‌شوند، اما آن‌ها نمی‌توانند با کاشی و سرامیک کلاسیک رقابت کنند، زیرا این محصولات همیشه دارای ویژگی‌های عالی بوده و هستند و نمی‌توان به راحتی از کنار مزیت‌های شاخص آن‌ها گذشت.

مزیت اصلی کاشی و سرامیک دوام بالای آن‌هاست. اگر عناصر به‌درستی چیده شوند، مقاومت کششی آن‌ها تحت بارهای مکانیکی قابل‌توجه حدود 15 برابر بیشتر از قابلیت‌های بتن مسلح است. کاشی و سرامیک‌های مدرن بسیار مقاوم، مقاوم در برابر تاثیرات خارجی و فرسایش هستند؛ آن‌ها خم نمی‌شوند، تغییر شکل نمی‌دهند، حتی زمانی که در معرض بارهای قابل‌توجه قرار می‌گیرند، نمی‌شکنند. البته میزان سفتی و مقاومت آن‌ها در برابر سایش بستگی به ضخامت محصول دارد.کاشی و سرامیک در برابر آتش مقاوم هستند، به همین دلیل اغلب برای تزئین شومینه استفاده می‌شوند. جنس روکش آن‌ها سازگار با محیط زیست است؛ هنگامیکه در معرض دمای بسیار بالا قرار می گیرند، اجزای مضر از خود ساطع نمی‌کنند.

کاشی قادر به هدایت جریان الکتریکی نیست، هنگام تماس با مواد شیمیایی فرو نمی‌ریزد و در زمان تماس با نور مستقیم خورشید رنگ خود را تغییر نمی‌دهد. همچنین کاشی و سرامیک‌ها یک ماده روکش بهداشتی هم هستند، زیرا میکروارگانیسم‌ها نمی‌توانند برای مدت طولانی در سطح آن زندگی کنند. 

با توجه به تمام این ویژگی‌های خاصی که در مورد کاربرد انواع کاشی و سرامیک‌ها در فضاهای مختلف خانه گفته شد، می‌توان به این نکته اشاره کرد که این محصولات علاوه بر مزایای کاربردی بالایی که دارند، از نظر طراحی و دیزاین داخلی هم می‌توانند نقش بسزایی را ایفا کنند.

به همین دلیل در این گزارش به نمایش تعدادی از بهترین و جذاب‌ترین کاشی و سرامیک‌هایی که در طراحی داخلی فضاهای مختلف خانه می‌توانند بسیار موثر عمل کنند، پرداخته‌ایم.