ساختمان ابر شناور که گویی حرکت می‌کند

پنجشنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵ | کد مطلب: ۳۷۲۲۴
ساختمان ابر شناور که گویی حرکت می‌کند
مرکز طراحی Aranya Cloud با طراحی الهام گرفته از «ابر شناور کنار دریا»، یک مرکز مدنی چند منظوره در Qinhuangdao، چین است. فرم زیبا آن توسط معماران ماد ایجاد شده است و در صورت ساخت کامل، تقریبا 30 هزار فوت مربع (2579 متر مربع) فضاهای اجتماعی را به منطقه می‌آورد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: ایده ابر شناور با یک طبقه عمدتا شیشه‌ای تقویت می‌شود که نور طبیعی زیادی را به مرکز وارد می‌کند و بر سفید روشن منطقه تاکید زیادی دارد. برای دستیابی به این هدف، صفحات رنگ‌آمیزی سفید سطوح براق و منحنی، خودِ ابر را ایجاد می‌کنند. به این ترتیب، پروژه هم با تقلید از فرم ارگانیک و هم با بازتاب واقعی چشم‌انداز در نمای صیقلی در منظر طبیعی جا می‌گیرد.

گرچه نمای سطح زمین از نمای بیرونی مطمئنا نشان می‌دهد که چگونه ساختمان مانند یک ابر شناور است، اما نماهای هوایی روایت جالب دیگری را نشان می‌دهد، که آن هم مربوط به باغ سنگ سفید است. یک دیوار کوچک سفید چشم‌انداز بی‌واسطه‌ای را احاطه کرده و به مرکز کمک می‌کند تا در یک باغ آراسته به‌صورت سنگریزه صاف و سفید بخوابد.

بازدیدکنندگان از طریق این باغ در یک جاده اصلی که به یک حوض بزرگ آب منتهی می‌شود، به مرکز نزدیک خواهند شد. استخر مانند شیشه سفید ابری، چشم‌انداز را منعکس می‌کند و معماری را بیشتر با جهان طبیعی مرتبط خواهد کرد. هنگامی که بازدیدکنندگان وارد می‌شوند، می‌بینند که شکل ابر بسیار پویاتر از یک حباب ساده با ویژگی سقف چرخان است.

یک هسته مرکزی فضای داخلی را بدون ستون با مسیرهای گردش فراوان به فضای نمایشگاه، اتاق کنفرانس، تئاتر و سایر فضاهای رویداد انعطاف‌پذیر حفظ می‌کند. مرکز ابر آرانیا در حال ساخت است و برنامه‌ریزی شده که تا سال 2022 میلادی تکمیل شود.