استراتژی‌های تهویه طبیعی در طراحی داخلی

سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۷ | کد مطلب: ۳۷۱۷۰
استراتژی‌های تهویه طبیعی در طراحی داخلی
هنگام طراحی خانه‌ها، معماری دائما در حال تحول و سازگاری با شرایط محیطی است؛ هر آب‌وهوا نیازهای خاصی دارد و از نظر راحتی راه‌حل‌های متفاوتی را می‌طلبد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: محیط‌های گرم و مرطوب نیاز به طراحی بسیار متفاوت‌تری نسبت به محیط‌های سرد و خشک دارند. به عنوان مثال، تهویه طبیعی در پروژه‌های واقع در آب و هوای گرم بسیار مهم است.

تهویه طبیعی می‌تواند به طرق مختلف انجام شود، از جمله تهویه متقاطع و اثر دودکش. انتخاب بهترین استراتژی و نحوه استفاده از آن اغلب به عوامل دیگری مانند جهت‌گیری خورشید، گزینه‌های تکنولوژیکی، محل دهانه‌ها و بسیاری از جنبه‌های دیگر مربوط می‌شود.

با این حال، هنگامیکه صحبت از طراحی داخلی می‌شود، رویکرد این است که با توجه به محیط ساخته شده، به تهویه طبیعی کمک کرده یا آن را تقویت کنید. در این مقاله، پروژه‌های طراحی داخلی با برنامه‌های کاربردی مختلف را انتخاب کرده‌ایم که از تکنیک‌های تهویه طبیعی برای حداکثر راحتی استفاده می‌کنند.

یکی از نخستین راه‌حل‌هایی که به ذهن می‌آید، استفاده از بلوک‌های روی صفحه است که نه تنها تهویه، بلکه نور طبیعی و تا حدی نفوذپذیری بصری را نیز امکان‌پذیر می‌کند. در این پروژه برای خانه GAF توسط Jacobsen Arquitetura، طبقه فوقانی کاملا توسط یک پوست چوبی متشکل از پانل‌های متحرک و ثابت ساخته‌شده در قاب‌های فلزی، پوشانده شده است. توسعه این عنصر نیاز به چندین نمونه اولیه و سیستم‌های بازکن ویژه داشت. پانل‌های چوبی علاوه بر حفاظت بصری و امکان نوردهی و تهویه طبیعی، به عنوان تقسیم‌کننده اتاق در دفتر در نیم طبقه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و هویت منحصر به‌فردی را برای کل پروژه منتقل می‌کنند.

پروژه دیگر برای VY ANH House توسط Khuon Studio، از یک سیستم طاقچه استفاده می‌کند که به‌طور کامل نما و آجرهای هوا را که با الگوهای نامنظم چیده شده‌اند، پوشش می‌دهد تا امنیت، تهویه و تاکید زیبایی را تضمین کند. این سیستم همچنین به‌عنوان نرده‌ای عمل می‌کند که به تدریج با انگور پوشانده می‌شود و در نتیجه یک پرده سبز رنگ ایجاد می‌کند که سایه، حریم خصوصی و راحتی را بر اساس تهویه متقابل ایجاد کرده و فضاهای منحصر به فردی را در داخل خانه به وجود می‌آورد.