معطلی هتل «صخره‌ای» در کمیسیون ماده ۱۰۰

شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰ | کد مطلب: ۳۷۱۳۴
معطلی هتل «صخره‌ای» در کمیسیون ماده ۱۰۰
هتل صخره‌ای خرم‌آباد با گذشت نزدیک به ۲۴ سال همچنان اندر خم وعده‌های مدیران قرار دارد و حالا این پروژه به گفته مسئولان در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری معطل مانده است.
اسکان نيوز:  هتل صخره‌ای خرم آباد نزدیک به ۲۴ سال است عملیات اجرایی آن نیمه کاره مانده و تاکنون بارها از سوی مسئولان از روند اجرا این پروژه انتقاد شده است. این در حالیست که طی سال‌های اخیر با توقف عملیات اجرایی این پروژه انتقادات از آن دوچندان شده به گونه‌ای که مردم لرستان از این پروژه به عنوان پروژه‌ای تاریخی یاد می‌کنند.
 

معطلی پروژه در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری


هتل صخره‌ای خرم‌آباد که حالا بیست و چهارسالگی خود را پشت سر می‌گذارد هر بار با حاشیه‌ای جدید به صدر اخبار برمی‌گردد، پس از سال‌ها رکود این پروژه، حالا زمزمه‌هایی از فعالیت‌های جدید سرمایه‌گذار به گوش می‌رسد.

مهرداد ویسکرمی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در این رابطه اظهار کرد: پرونده مربوط به این پروژه چهار ماه است که در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری «گیر» کرده است.

وی عنوان کرد: چون این پروژه اضافه ساخت دارد، بنا بوده که در کمیسیون ماده ۱۰۰ تعیین تکلیف شود. 

مشکلات اصلی پروژه حل شده است


نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که متاسفانه شورای شهر و شهرداری قبلی روند پیگیری را این پروژه را معطل نگه داشتند، افزود: در شورای شهر و شهرداری جدید نیز تا اوضاع مشخص شود، زمان می‌برد، از شهردار فعلی در رابطه با این پروژه سوال کردم چون دو بار برای این پروژه جلسه برگزار شد و یک بار اعلام شد که نقص پرونده دارد و یک بار هم گفتند که مثلاً مسئول ناحیه دو کرونا گرفته است.

ویسکرمی افزود: تاکید کردم که در اسرع وقت این پروژه از سوی شهرداری تعیین تکلیف شود.

وی با بیان این‌که پروژه و بخش خصوصی که به طور مثال ۱۰۰ میلیارد تومان پول به این شهر می‌آورد را نباید معطل نگه داشت گفت: در این راستا کار هتل «صخره ای» از نظر ما حل شده، «گیرهای» اصلی آن را ما رفع کرده‌ایم، ماده ۱۰۰ شهرداری مانده که قول داده‌اند به زودی انجام شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ادامه کار دیگر با سرمایه‌گذار است. 

هتلی که قرار بود ۳ ساله ساخته شود!


این سخنان در حالی مطرح می‌شود که پیش از این جعفر طولابی فرماندار مرکز لرستان در این رابطه به مهر گفت: کار احداث هتل «صخره ای» خرم آباد در حدود سال ۸۰ در زمینی با مساحت سه هزار و ۱۴۵ متر مربع و با زیربنای دو هزار و ۸۸۰ متر مربع آغاز توسط سرمایه گذار شد.

وی با بیان این‌که سرمایه گذاری اولیه این پروژه ۲۸ تا ۳۰ میلیارد تومان بوده است عنوان کرد: بنا بود که ظرف حداکثر سه سال این هتل احداث و تحویل داده شود، منتها متاسفانه در همان ابتدای شروع کار به لحاظ مسائل و مشکلاتی که برای خود سرمایه گذار به وجود آمد، ادامه کار متوقف شد و بعد از چندین سال توقف، توسط هیئت نظارت استان تصمیم بر این شد که به هتل به سرمایه‌گذار جدید واگذار شود.

فرماندار مرکز لرستان تصریح کرد: این کار مقداری زمان بر شد و بعد از مدت زمانی به سرمایه‌گذار جدید واگذار شد.

طولابی با تاکید بر این‌که بعد از این‌که پروژه به سرمایه گذار جدید واگذار شد، مسائل و مشکلاتی در حوزه مسائل اداری از جمله بحث راه دسترسی، پروانه ساخت شهرداری و میراث فرهنگی و… وجود داشت، تا این تشریفات اداری انجام شد آغاز پروژه طولانی شد.

وی با اشاره به این‌که متاسفانه دوباره به دلایلی سرمایه گذار بعدی نتوانست ادامه کار بدهد تا کار دوباره متوقف شد، افزود: این روند تا سال گذشته ادامه داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته و دستور استاندار بنا شد مجدد این هتل به سرمایه‌گذار جدید واگذار شود. 

توقف هتل «صخره‌ای» در نقطه پیشرفت ۷۰ درصدی


فرماندار مرکز لرستان با اشاره به این‌که یکی از سرمایه گذاران بومی در این رابطه پیش قدم شد و اعلام آمادگی برای ادامه پروژه را کرد، گفت: بر اساس تشریفات قانونی ایشان برنده شد و قطعی شد که پروژه به عنوان سرمایه‌گذار جدید تحویل شود.

طولابی بیان کرد: این هتل یکی از نیازمندی‌ها و مطالبات اساسی مردم مرکز لرستان است و می‌تواند در رونق حوزه گردشگری، اقتصاد و اشتغال موثر باشد.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر مقدمات کار برای ادامه و تکمیل پروژه فراهم شده است، عنوان کرد: در حال حاضر این هتل پنج ستاره حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ظرفیت آن هم حدود ۱۱۰ اتاق با تقریباً ۲۵۰ تخت ویژه و همچنین سالن‌های اجتماعات، کنفرانس و… است.

فرماندار مرکز لرستان با تاکید بر این‌که موانع و مشکلاتی که در بحث راه دسترسی به این هتل وجود داشت از طریق راه و شهرسازی پیگیری و حل شد تصریح کرد: از طریق شهرداری هم مشکلات صدور مجوز برطرف شده و بنا است که این مجوز را صاد کند.

مهر نوشت، طولابی گفت: میراث فرهنگی نیز قول مساعد رفع این موانع و مشکلات را داده و منتظر هستیم که سرمایه گذار جدید که از نیروهای بومی استان است شروع به کار کند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه هتل تکمیل و به بهره‌برداری برسد.