اتاق نشیمن شهری، تجسم پروژه‌ای پایدار در شهرنشینی

پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶ | کد مطلب: ۳۷۱۱۵
اتاق نشیمن شهری، تجسم پروژه‌ای پایدار در شهرنشینی
در منطقه سان خوزه کالیفرنیا، پردیس Westbank به‌گونه‌ای شکل گرفته که بتواند توسعه پایدار در زندگی شهری را به‌خوبی به تصویر بکشاند و تجسم زیبایی از این شکل پایداری در شهرنشینی داشته باشد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: پروژه جدیدی که با نام «اتاق نشیمن شهری» معرفی شده نیز نمونه‌ای از این پروژه‌ها در پردیس Westbank است که توانسته با نمایی متفاوت و جذاب، توجه هر مخاطبی را به سوی خود جلب کند. این برج پایدار برای استفاده مشترک از خیابان دوم جنوبی و خیابان 35 در آن منطقه شکل گرفته که می‌تواند نمادی از توسعه پایدار شهرنشینی و گسترش پروژه‌های سبز در منطقه باشد.

این پروژه که به‌عنوان «اتاق نشیمن شهری» توصیف می‌شود، به‌معنای واقعی کلمه در سطح زمین برای استقبال از جامعه باز می‌شود. برش از قسمت پایین ساختمان یک طاق نمای چشمگیر ایجاد می‌کند که توسط قسمت‌های فضاهای خرده‌فروشی تعریف شده است. طبقات بالایی عمدتا مسکونی هستند و از فضاهای کاری مشترک، پشت‌بام، پارک شهری، غرفه ورزشی که همه از پردیس جدید استفاده می‌کنند ، بهره‌مند می‌شوند.

انرژی هاب با نمای خمیده ملایم با پنجره‌های باریک افقی که به ساختمان احساس متخلخل و در دسترس بودن را می‌دهد نیز در آن تعریف شده است. این سیستم حتی برای ایجاد بالکن و کمک موثر در خنک‌سازی ساختمان گسترش می‌یابد. گذشته از ایجاد یک زیبایی در نما، در عین حال پایداری و سایر ویژگی‌های خاص آن به ساختمان کمک می‌کند تا به اهداف عملکردی خود برسد که یکی از این اهداف ممکن است مصرف کربن صفر یا کربن مثبت باشد.

این ساختمان هم به حفظ یک قطعه از تاریخ آن منطقه کمک می‌کند و هم از رد پای کربن بیشتر از زمانی که یک ساختمان کاملا جدید ساخته می‌شود، جلوگیری خواهد کرد. صرف‌نظر از طراحی سبز جالب و یا واکنش آن به بافت محلی، Energy Hub مطمئنا یک ویژگی باورنکردنی در پردیس آینده این منطقه است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.