کابین‌هایی به شکل بذر در جنگل‌های چین

شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵ | کد مطلب: ۳۷۰۱۳
کابین‌هایی به شکل بذر در جنگل‌های چین
گروهی از طراحان و معماران چینی جنگل‌های جیانگشی چین را به منظور اجرای پروژه‌ای منحصر به‌فرد با هدف دور شدن از فضای شهری و توسعه گردش و تفریح‌ در طبیعت، انتخاب کردند که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پروژه که به نام The Seeds شناخته شده، ساخت چندین کابین مسکونی به شکل بذر را شامل می‌شود که به دلیل طراحی خارجی و داخلی خاص و دیدنی خود می‌تواند توجه هر گردشگر و طراحی را به سوی خود جلب کند.

این کابین‌های بذر با استفاده از زونا کاج و آلومینیوم و شیشه‌های پلاستیک نما محصور شده‌اند که نمای خارجی خود را جذاب‌تر از همیشه به نمایش گذاشته‌اند. این پوشش گیاهی برای کابین‌ها به گونه‌ای منعکس‌کننده طبیعت در فضای جنگل هستند تا بتوانند این همخوانی را نمایان ساخته و به نوعی دیدنی در دل طبیعت ترکیب شوند. بدنه آلومینومی این کابین‌ها که در برخی از فضاها و زاویه‌های آن به کار گرفته شده است، می‌تواند انعکاس نور و روشنایی را به زیبایی در فضا نشان داده و به همین دلیل، توجه هر بیننده‌ای را به سوی خود جلب کند.پالت الهام‌گرفته از طبیعت شکل بازیگوش غلاف‌ها را بیشتر نشان می‌دهد و با رنگ‌های قرمز رنگ جنگل مطابقت دارد. غلاف‌ها کمی از زمین بر روی پایه‌ها بلند شده‌اند و هر کدام با یک راه پله به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند و مسیر پیاده‌روی چشمگیری را به داخل ساختمان ایجاد می‌کنند. قسمت زیرین غلاف‌ها با آلومینیوم آینه‌ای پوشانده شده است و غلاف‌ها را به‌صورت بصری وصل می‌کنند، هر چند که از نظر فیزیکی از کف جنگل جدا شده‌اند.

هنگامی‌که یک مهمان وارد غرفه خود می‌شود، یک اتاق خواب، حمام، انبار و یک اتاق‌نشیمن در «اتاق زیر شیروانی» پیدا می‌کند که از فضای داخلی بلند استفاده خواهد کرد. این فضای سالن دسترسی به یک پنجره دایره‌ای چشمگیر دارد که منظره کاملی از طبیعت را به تصویر می‌کشد.