کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رونمایی از برج فولادی درخشان

25 شهريور 1400 ساعت 10:36 | کد مطلب:37001

فرانک گِری از معماران برجسته جهان به تازگی از پروژه جدید خود که یک برج درخشان فولادی ضد زنگ برای لوما آرل است، رونمایی کرده که توانسته توجه بسیاری از معماران در سراسر جهان را به سوی خود جلب کند.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این برج بخشی از یک مجتمع بزرگتر در آتلیه‌های آرل است که مملو از پروژه‌های طراحان معروف مانند اولافور الیاسون، کارستن هولر و فرانک گری خواهد بود. در واقع این برج درخشان به‌عنوان نقطه کانونی کل توسعه توصیف شده است.

به گفته فرانک گِری، طراحی برج از تاریخ محلی الهام گرفته شده، از جمله این که یکی از مشهورترین آثار ون گوگ در همین نزدیکی نقاشی شده است. این معمار توضیح می‌دهد: «ما می‌خواستیم محلی را برانگیزیم، از شب پرستاره ون گوگ گرفته تا خوشه‌های سنگی سر به فلک کشیده‌ای که در منطقه پیدا می‌کنید. این در حالی است که طبل مرکزی آن طنین آمفی تئاتر رومی را تکرار می‌کند. در بالای این آمفی تئاتر برج پیچ و تاب پویا قرار دارد که به‌راحتی می‌توان از دور آن را مشاهده کرد.»

نمای درخشان این برج از حدود 11 هزار پانل فولادی ضد زنگ تشکیل شده است که فرم‌های متحرک را ایجاد می‌کند. جعبه‌هایی در این نما طراحی شده‌اند که پنجره در آن‌ها نصب شده و به نوعی حرکت را بر روی نمای ساختمان مختل می‌کنند و نمای رو به بیرون را تداعی خواهند کرد.

این نوع طراحی با حرکت جنبشی که دارد، از رشته کوه Les Alpilles الهام گرفته شده است که در آثار ون گوگ نیز یافت می‌شود. همچنین این برج شامل فضاهای نمایشگاهی، مناطق پروژه، تحقیقات، امکانات بایگانی و سایر برنامه‌هایی است که از ماموریت هنری مجموعه بزرگتر پشتیبانی می‌کند.

آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/37001/رونمایی-برج-فولادی-درخشان

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com