کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چگونگی کاربرد ترکیبی رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی

23 شهريور 1400 ساعت 10:48 | کد مطلب:36952

هر یک از ما رویای تحقق بخشیدن به همه ایده‌های خود را هنگام کار بر روی طراحی داخلی فضاهای مختلف خانه‌مان در ذهن داریم؛ به ویژه انتخاب ترکیب رنگ‌های مناسب برای هر یک از فضاهای داخلی اتاق‌ها که بسیار هم مهم است.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع می‌توان گفت که ترکیب رنگ‌ها و چگونگی استفاده از آن‌ها در طراحی داخلی هر یک از فضاهای داخلی خانه می‌تواند بر روحیه و احساسات ما تاثیر بگذارد و درنهایت موجبا سلامتی روحس و جسمانی ما را فراهم آورد.

توصیه‌های روانشناسی می‌گوید که باید از رنگ‌ها به نفع آن‌ها استفاده کرد. دانشمندان ثابت کرده‌اند که سایه‌ها می‌توانند نه تنها بر وضعیت احساسی تاثیر بگذارند، بلکه خلق و خوی ما و کل بدن را نیز تغییر می‌دهند و بر نوع کار سیستم‌های پشتیبانی فردی نیز موثر هستند.

بنابراین باید به موضوع انتخاب رنگ‌های شیک و ترکیبی برای دکوراسیون داخلی توجه بسیار ویژه‌ای شود. لازم به ذکر است که هر اتاق هدف خاص خود را دارد و رنگ‌ها و سایه‌ها باید با در نظر گرفتن این مورد انتخاب شوند. کل پالت رنگ‌ها به طور معمول به سه گروه تُن تقسیم می‌شوند. این سه گروه گرم، سرد و خنثی هستند. اما شرایطی وجود دارد که در آن یک رنگ احساس گرم یا سرد را تداعی می‌کند که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

در این‌جا به چندین نمونه ترکیب رنگ‌ها در بخش‌های مختلف خانه اشاره کرده‌ایم که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.


 
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36952/چگونگی-کاربرد-ترکیبی-رنگ-ها-دکوراسیون-داخلی

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com