مرکز هنرهای نمایشی چین که به دور خود می‌چرخد

شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳ | کد مطلب: ۳۶۸۸۵
مرکز هنرهای نمایشی چین که به دور خود می‌چرخد
یکی از گروه‌های معماری چین به تازگی طراحی و ساخت یک مرکز هنرهای نمایشی را در دالی به پایان رسانده که به کشف هنر رقص محلی در یونان می‌پردازد و به همین دلیل سازه آن نیز به گونه‌ای همچون حرکت گردشی در رقص، به دور خود می‌چرخد.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: هر یک از کشورهای جهان دارای رقص‌های سنتی و فرهنگی خاص مربوط به خود هستند که می‌تواند در توسعه فرهنگ و هنر آن‌ها نقش بسزایی را ایفا کند. از این رو چنین مرکز هنری هم با هدف توسعه فرهنگ و هنر یونان در کشور چین ساخته شده که معماری آن نیز منطبق با هدف اصلی پروژه شکل گرفته است.

این مرکز هنری در ضلع شمال شرقی خارج از شهر باستانی واقع شده که ضلع شرقی و جنوبی آن را زمین‌های کشاورزی، نهرها، جنگل‌ها و تالاب‌ها احاطه کرده‌اند و همچنین ضلع غربی و شمالی پروژه نیز روستاهای مختلفی وجود دارند.


 
 
یک سقف باز بیرونی و افقی که شبیه یک چشم‌انداز خاکی است و از باران محافظت می‌کند مانند افقی است که در محل اتصال کوه Cang و دریاچه Erhai ایجاد می‌شود. همچنین این سازه یک پناهگاه بزرگ به وجود می‌آورد که یک فضای عمومی به منظور برگزاری رویدادهای مختلف را نیز در خود جای داده است.

سازه این مرکز هنری چنان گردش و چرخشی به خود گرفته که از هر زاویه به گونه‌ای متفاوت دیده می‌شود و در نهایت سالن‌های مختلفی را جهت اجرای تئاتر و سایر هنری‌های نمایشی باستانی در دل خود دارد.

فرم و حالت چرخشی این سازه می‌تواند رقص و نمایش باستانی را که با حرکت‌های موزونی همراه است نیز نشان دهد و همین امر موجب شده تا هر مخاطبی ارتباط مستقیم با آن برقرار کرده و به دلیل تنوع در طراحی بخش‌های مختلف، مدت زمان بیشتری را در این مرکز سپری کند.