کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

غرفه ایرماس، نخستین ساختمان فرهنگی نیویورک در کالیفرنیا

18 شهريور 1400 ساعت 11:55 | کد مطلب:36878

غرفه آدری ایرماس، به عنوان نخستین ساختمان فرهنگی-مذهبی نیویورک، در شهر کالیفرنیا ایالات متحده امریکا در حال ساخت است که یک موسسه مذهبی سفارش ساخت آن را داده است.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این غرفه فرهنگی که فضایی معادل 55 هزار فوت مربع را به خود اختصاص داده، پاسخی به چشم‌انداز معبد بلوار ویلشایر نسبت به محوطه خود بوده و درنظر دارد فضایی مفید را برای گردهمایی‌های فرهنگی و مذهبی فراهم آورد.

این غرفه فرهنگی نمای کاملا هنری و مذهبی را به نمایش می‌گذارد و سازه آن مطابق با این موضوع اصلی پروژه طراحی و در حال اجرا است. گروه معماری OMA که مسئولیت اجرای این پروژه را برعهده دارد، به نوعی سنت‌های تاریخی و نیازهای مدنی موسسه مذهبی موردنظر را در معماری داخلی، نمای خارجی و طراحی سازه به اجرا درآورده و سازه را به‌گونه‌ای طراحی کرده که از نمای دور هم تمام این موضوعات به چشم آیند و مخاطبان آن‌ها را به درستی درک کنند.

ضلع‌های هندسی و شیشه‌های رنگی در بخش‌های مختلف این سازه از دیگر طراحی‌های آن است تا بتواند موضوع را به خوبی نمایان ساخته و در عین حال هنر معماری سنتی و مذهبی را نیز به نمایش درآورد.

قوس‌های مسجدگونه در سقف برخی از بخش‌های این سازه، از دیگر نمادهای مذهبی در این ساخت و ساز است که توانسته جلوه‌ای خاص به پروژه دهد و مذهب و ریشه‌های خاص سنتی را نمایان سازد.آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36878/غرفه-ایرماس-نخستین-ساختمان-فرهنگی-نیویورک-کالیفرنیا

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com