کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دکور کافه هیوندای برگرفته از یک فنجان چای

17 شهريور 1400 ساعت 12:32 | کد مطلب:36857

گروهی از معماران داخلی کره جنوبی که در طراحی انواع رستوران، کافه و لابی‌های هتل به شهرت بالایی دست پیدا کردند، برای نخستین بار کافه چای را با عنوان «موک دانگ هیوندای» طراحی کرده‌اند که دکوراسیون داخلی آن برگرفته از طرح یک فنجان چای گیاهی است.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: در واقع فضای روشن، رنگ سفید، ورودی قو‌س‌دار و دیوارهای منحنی داخلی آن، همگی از طرح یک فنجان گرفته شده‌اند تا بتوانند مفهوم این فضا را به درستی نشان داده و در عین حال، آرامش و حس خوب نوشیدن یک فنجان چای را نیز نمایان سازند.

البته نور سفید و فضای کاملا روشن این طراحی داخلی موجب شده تا مخاطبان احساس آرامش و امنیت را در همان لحظات ابتدایی به دست آورده و سپس با نوشیدنی‌های گیاهی و کاملا سالم این کافه به آرامشی دوچندان دست پیدا کنند.

 

ورودی اصلی این کافه یک منحنی اصلی دارد که کاملا مشابه به شکل بک فنجان است و به نوعی مشتریان را به حرکت وادار می‌کند. فضای اصلی کافه نیز شکل چای‌خوری را مجددا تفسیر کرده و نمای داخلی آن را با استفاده از دیوارها و سقف‌های خمیده به نمایش در آورده است.

این در حالی است که با استفاده از شیشه که یک ماده شفاف و منعکس کننده است، شکل سقف و صحنه ریختن چای در یک فنجان در فضای مرکزی به تصویر کشیده شده است تا از این طریق فضایی راحت برای استراحت مراجعه‌کنندگان ایجاد شود.

از دیگر مزیت‌های این طراحی داخلی می‌توان به رنگ، نور، خالص بودن فضا و جریان درست آن‌ها در فضا اشاره کرده که توجه هر مخاطبی را به سوی خود جلب می‌کند.
 
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36857/دکور-کافه-هیوندای-برگرفته-یک-فنجان-چای

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com