کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گشایش بزرگترین موزه نجوم جهان در شانگهای

1 شهريور 1400 ساعت 12:31 | کد مطلب:36521

بزرگترین موزه نجوم جهان با معماری منحصر به‌فرد خود در شانگهای چین گشایش یافت؛ این مرکز فرهنگی معاصر که توسط معماران Ennead طراحی شده است، به عنوان شاخه جدید نجوم موزه علم و فناوری شانگهای عمل می‌کند.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این نوع معماری برای موزه نجوم شانگهای به‌دلیل شکل پویای خود که نشان‌دهنده حرکت اجرام آسمانی است و از یک چشم، یک گنبد معکوس و یک کره تشکیل شده، برنده مسابقه طراحی و معماری شده است.

توماس جی وانگ، از معماران گروه Ennead، در خصوص این پروژه می‌گوید: «در ساخت این ساختمان، ما در نظر داشتیم مکانی را ایجاد کنیم که معماری و طراحی داخلی را در کنار پروژه کاربردی نجومی به‌طور کاملا واضح به نمایش درآوریم تا تمام بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی با نوع سبک این معماری و ارتباط آن به نجوم و اجرام آسمانی، ارتباط برقرار کنند. ایده بزرگ موزه نجوم شانگهای این بود که یک تجربه احشایی از موضوع را در طراحی نما و فضاهای داخلی آن تزریق کرد و آن را قبل از ورودی اصلی ساختمان به نمایش درآورد.این پروژه شامل 420 هزار فوت مربع از فضای موزه شامل یک افلاک نما، فضای عمومی نمایشگاه و یک تلسکوپ خورشیدی چشمگیر است که 78 فوت ارتفاع دارد و درنهایت بازدیدکنندگان می‌توانند این موزه را در سه شکل و سه بخش متفاوت و جذاب بازدید کرده و از تماشای آن لذت ببرند.

ورودی اصلی این موزه به شکل یک چشم طراحی شده که نور خورشید را به داخل موزه هدایت کرده و در طول روز از زوایای مختلف این نور را به فضای داخلی موزه هدایت می‌کند. یکی از بخش‌های داخلی این موزه به شکل یک سیاره شناور طراحی شده که می‌تواند بازدیدکنندگان را ساعت‌ها جذب کرده و شرایط فوق‌العاده‌ای را برای بازدید آن‌ها فراهم آورد.


 
 
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36521/گشایش-بزرگترین-موزه-نجوم-جهان-شانگهای

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com