کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تلفیق هنر و هندسه در طراحی یک سینمای سنتی

31 مرداد 1400 ساعت 11:28 | کد مطلب:36506

سینمای بتا، یکی از سینماهای کاملا سنتی در شهر هوشی‌مین ویتنام است که با رنگ‌ها و فرم‌های جسورانه جانِ دوباره‌ای گرفته و توانسته تلفیق هنر و هندسه را به‌طور کاملا تخصصی و حرفه‌ای به‌نمایش درآورد.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: پالت رنگ‌های تازه و جذاب که شامل صورتی فلامینگو، سبز دریایی و نارنجی روشن است به همراه قالب‌های هندسی منظم و نامنظم در بخش‌های مختلف داخلی این سینما به‌کار گرفته شده‌اند که زرق و برق دیدنی را البته با حفظ معماری قدیمی و سنتی فضا، ایجاد کرده‌اند.

این نوع طراحی و معماری داخلی توانسته بخشی از معماری داخلی کلاسیک بومی را با طراحی معاصر ویتنام به نمایش درآورد و ارتباط مستقیم و البته تاثیرگذاری با مخاطبان خود برقرار کند. یکی از معماران این پروژه در اینباره می‌گوید که ما ما ویژگی‌های نمادین سایگون را به تصویر کشیدیم و آن‌ها را با حذف جزئیات، متراکم‌کردن خطوط اصلی و تبدیل آن‌ها به اشکال هندسی تغییر داد‌ه‌ایم. سپس از تکنیک درمان رنگ جامد که در طراحی گرافیکی و کارتون، برای آوردن یک عنصر متحدکننده استفاده می‌شود، بهره بردیم.اگرچه اضافات هندسی را می‌توان به‌عنوان افزودنی‌های زینتی متناسب با موضوع انتخاب کرد، اما هر عنصر معنای خاصی دارد؛ گنبد سبز هندوچین از اداره پست مرکزی استعمار شده، کبوترهای داخل ساختمان با الهام از مواردی که در خانه اپرای شهرداری و میدان کمون پاریس یافت می‌شود و پیشخوان بلیط از بازار بن Thanh ، الهام گرفته شده‌اند.

این در حالی است که تمامی این عناصر به ایجاد فضایی تفریحی و کاملا سرگرم‌کننده هم کمک کرده‌اند و برای نوع کاربرد آن‌ها به این امر مهم توجه ویژه‌ای شده است. زیرا می‌بایست بازدیدکنندگان ساعت‌های به یادماندنی را در سالن این سینما بگذرانند و حتی به سایر دوستان و آشنایان خود نیز آن را معرفی کنند.

آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36506/تلفیق-هنر-هندسه-طراحی-یک-سینمای-سنتی

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com