کشف معبد 4200 ساله در مصر با آثار هنری خارق‌العاده

شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰ | کد مطلب: ۳۶۴۱۳
کشف معبد 4200 ساله در مصر با آثار هنری خارق‌العاده
بسیاری از معابد باستانی در سراسر مصر امروزی پراکنده شده‌اند که به دلیل شکوه و اهمیت تاریخی مشهور هستند؛ نمونه کامل یکی از این نمایش‌های نفس‌گیر لوکس، معبد هاتور است.
اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این اثر هنری که در حدود 2250 قبل از میلاد ساخته شده است، علی‌رغم هزاران سال قدمت، به‌ طرز قابل‌توجهی نگهداری می‌شود. به عنوان معبد اصلی در مجموعه معبد دندرا، به عنوان یکی از بهترین مکان‌های حفظ‌شده در کل مصر شناخته شده است.

رو به رود نیل، طرح مقدس مصری کلاسیک است که شامل نمونه‌های خیره‌کننده‌ای از آثار هنری بطلمیوس مصری از جمله تصاویر کلئوپاترا و پسرش، پدر ژولیوس سزار است. خودِ معبد برای پرستش الهه مصر باستان هاتور ساخته شده بود که عشق، شفا و مادری زنانه را نشان می‌داد. ستون‌های برجسته‌ای برای نشان دادن چهره الهه تراشیده شده است، همراه با شاخ گاو که معمولاً نشان داده می‌شود آن را بر دوش دارد.گرچه کل معبد با شکوه است، اما سقف آن است که به عنوان یک شاهکار واقعی باقی می‌ماند. به تازگی، کارگران صدها سال دوده سیاه را که به عنوان دهکده‌ای متعلق به اعراب در اردوگاه ایجاد شده بود، در معبد جمع‌آوری کردند. از طریق مرمت نیز یک نقاشی دیدنی و پر جنب و جوش در آن آشکار شد.

همچنین سقف باستانی معبد که با یک نمودار نجومی پیچیده از آسمان‌ها و علائم زودیاک تزئین شده است، اکنون محیطی بسیار دقیق برای مطالعه و یا فقط یک صحنه دوست‌داشتنی برای بازدید و جاذبه‌های مجلل قدیمی ارائه می‌دهد.