کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مرکز مدنی چین با سقف‌ موج‌های چرخان

7 مرداد 1400 ساعت 10:27 | کد مطلب:36190

یکی از شرکت‌های معماری چین طرح جدیدی را برای ساخت مرکز مدنی در شهر جیاکسینگ ارائه داده که با سقف‌های مواج و چرخان خود توانسته توجه بسیاری از معماران و طراحان در سراسر جهان را به سوی خود جلب کند.


اسکان نيوز- سرویس بین‌الملل- شیما نصیری: این پروژه به عنوان یک مجتمع عظیم در نظر گرفته شده است که به طرز حیرت‌انگیزی 1.4 میلیون فوت مربع را پوشش می‌دهد. اگرچه فضای زیادی را اشغال می‌کند، اما طراحان یک سیستم انعطاف‌پذیر ایجاد کرده‌اند که به آن‌ها امکان می‌دهد برنامه‌های ساختمانی را در حجم‌های متفاوتی قرار دهند.

چشم‌انداز سقف به عنوان یک چتر عمل می‌کند و طراحی را به یک زبان قابل درک متصل می‌کند. این سیستم سقف با الهام از جریان یک کانال تاریخی یافته شده در سواحل جنوبی رودخانه یانگ تسه ساخته شده است. برداشت از کانال را می‌توان به خوبی از باغ مرکزی زیبا آن درک و تحسین کرد.

برخی از امکانات خاص ساختمان که در مرکز مدنی جیاکسینگ گنجانده شده است، شامل یک مرکز فعالیت زنان و کودکان، یک موزه علوم و فناوری و یک مرکز فعالیت جوانان است. هر منطقه چشم‌انداز خوبی از رودخانه و سرسبزی در شهر را به ارمغان می‌آورد. طراحان امیدوارند که اتصال این گروه‌بندی‌ها به سبک معماری روان و ارتباط با کلانشهرها و فضای سبز، یک تجربه واقعی شهری بی‌نظیر را برای همگان فراهم آورد.

قسمت پشت این بافت معماری و شهر را می‌توان در مجموعه رندرهای زیبا ارائه شده توسط معماران مشاهده کرد. همانطور که سازه آن به تدریج خم می‌شود و پناهگاهی ایجاد می‌کند، می‌توان چشم‌اندازهای جدیدی از ساختمان و فضای بیرون از آن را مشاهده کرد. سقف‌های موج‌دار آن به اندازه‌ای جلوه می‌کند که می‌تواند رقص موج و چرخش آن‌ها را به خوبی احساس کرد و با آن ارتباط مستقیم و دل‌انگیزی برقرار نمود.


 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36190/مرکز-مدنی-چین-سقف-موج-های-چرخان

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com