کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رای مجلس انقلابی یازدهم به محدودیت اینترنت

6 مرداد 1400 ساعت 12:57 | کد مطلب:36177


نمایندگان مجلس در یک جلسه غیرعلنی، به کمیسیون فرهنگی اجازه دادند اجرای آزمایشی طرحی را که هدفش محدود کردن پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی خصوصا شبکه اینستاگرام است، تصویب کند.

این طرح که گفته می‌شود محدودیت‌هایی‌ برای‌ فضای مجازی در پی‌ دارد، برای بررسی و تصویب به کمیسیون فرهنگی به ریاست مرتضی آقاتهرانی از اعضای ارشد جبهه پایداری می‌رود، و بدون ارجاع به صحن علنی مجلس به شورای نگهبان ارسال و در صورت تایید، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

در جلسه غیرعلنی مجلس امروز درباره این موضوع بحث شده بود. خبرگزاری فارس می گوید نمایندگان خواستار رسیدگی به این طرح بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی شده‌ بودند و روزنامه همشهری گزارش داده بود که مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی به دنبال اجرای این طرح به شیوه آزمایشی بوده است.
 
نمایندگان با ۱۲۱ رای موافق، ۷۴ رای مخالف و ۹ رای ممتنع با بررسی این طرح در کمیسیون مشترک موافقت کردند.
 
بر اساس اصل ۸۵ قانونن اساسی، مجلس شورای اسلامی "در موارد ضروری" می‌تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را به کمیسیون‌های داخلی خود بسپارد، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می‌کند بدون نیاز به تصویب در صحن علنی به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.
 
نام رسمی طرحی که نمایندگان برای محدود کردن پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی انتخاب کردند "صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌اجتماعی" است.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/report/36177/رای-مجلس-انقلابی-یازدهم-محدودیت-اینترنت

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com